Masallarla Ailede İşbirliği ve Desteğin Önemi

Masallarla Ailede İşbirliği ve Desteğin Önemi

Özel Eğitim Kurumlarında Salgın Süreci

Özel Eğitim Kurumlarında Salgın Süreci

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Selanik’te Doğduğu Evin Birebir Aynısı
Selanik’te Doğduğu Evin Birebir Aynısı
Hayalimdeki Atatürk
Hayalimdeki Atatürk
Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 13:59 Bu haber 458 kez okundu
 
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi kırsalında ailelerine yardımcı olmak amacıyla tarlada vakit geçiren öğrenciler için EBA Mobil Destek Aracı hizmet verecek.
EĞİTİM Haberi

"Eba Mobil Destek Aracı" Siverek Yollarında

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi kırsalında ailelerine yardımcı olmak amacıyla tarlada vakit geçiren öğrenciler için EBA Mobil Destek Aracı hizmet verecek.Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yüz yüze eğitimler başlayana kadar bilgisayar ve internete erişimi kısıtlı olan öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağındaki (EBA) derslere katılması amacıyla mobil destek aracı hazırlandı. Mobil internet ve tabletlerinde bulunduğu destek aracıyla kırsal bölgelerdeki çocuklara ulaşılması hedeflenirken öğrenciler rehber öğretmenler eşliğinde dersleri takip edecek.

 

Öğretmenler ilçe merkezinde kurulan stüdyoda ders anlatırken öğrenciler ise kırsalda mobil destek aracındaki tabletlerle derslere katılacak.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fatih Düşünekli, gazetecilere, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talimatıyla EBA konusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 

Eğitimin aksamaması için bütün imkanların kullanılmaya çalışıldığını belirten Düşünekli, şöyle konuştu: "Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nuri Kapanoğlu'nun da desteğiyle şu an her yeri geziyoruz. Bunun için de EBA mobil destek aracı kurup teknik donanımını sağladık. Bilgisayar ve tabletlerimiz mevcut. Daha önce tespit ettiğimiz tarladaki öğrencilerimizi teknik destek verecek olan öğretmenlerimizle ziyaret ediyoruz. Öğretmenlerimiz ilçe merkezinde kurduğumuz stüdyoda dersleri canlı olarak verirken burada da öğrencilerimizi tarlalarda dersleri internet ortamında canlı derslerle buluşturuyoruz."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: siverek, şanlıurfa, eba, mobil destek, ziya selçuk, milli eğitim bakanlığ
Yorumlar
Haber Yazılımı