Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İmamoğlu,
İmamoğlu, "Milletimizi Kucaklaştıracağız"
Tatilde Göze Zararlı 7 Davranış
Tatilde Göze Zararlı 7 Davranış
Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 16:47 Bu haber 388 kez okundu
 
22 Branşta Yaz Okulu..!
Esenyurt Belediyesi 8-18 yaş arası çocuklar için 22 branşta kültür-sanat kursu açtı. Kurslara katılan öğrenciler hem yaz tatillerini dolu dolu geçirecek, hem de kendilerini geliştirecek.
EĞİTİM Haberi
22 Branşta Yaz Okulu..!

2018-2019 eğitim döneminin bitmesiyle çocukların tatillerini verimli geçirmelerini önemseyen Esenyurt Belediyesi, 22 branşta ücretsiz yaz okulları açtı. Esenyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kültür Akademisi kapsamındaki yaz okullarına katılan öğrenciler, yaz tatillerini eğlendirici ve öğretici etkinliklerle değerlendirirken, yeni bilgiler edinerek kendilerini geliştirecek.

Yaz Okullarına Büyük İlgi

Açılan yaz okullarındaki kurslar Esenyurtlu çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Kurslarda, yaylı çalgılar, robotik kodlama, deney bilim atölyeleri, yabancı dil ve matematik kursları en çok talep gören dallar oldu.  Yaz dönemi boyunca Esenyurt Belediyesi’ne ait 19 ayrı kültür merkezinde, 13 bin kursiyere verilecek olan eğitimlerle öğrencilerin tatillerini dolu dolu geçirmeleri hedefleniyor. Esenyurt Belediyesi’nin ücretsiz olarak sunduğu bu hizmette, 8-18 yaş aralığındaki öğrenciler 10 hafta boyunca haftalık 8 saatlik eğitim alarak yeni eğitim dönemine öğrendikleri yeni bilgilerle girecek. Kurslarda eğitim gören çocuklar için ayrıca çeşitli geziler de düzenlenecek. Diğer yandan güz dönemi boyunca da Kültür İşleri Müdürlüğü, 67 farklı branşta her yaştan 38 bin kursiyere eğitim hizmeti sunuyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: esenyurt, esenyurt belediyesi, esenyurt haberleri, yaz okulları, esenyurt yaz okulları, ücretsiz yaz okulu, kültür işleri müdürlüğü, eğitim haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı