Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ebeveynler İnternete Çocuklarından Daha Bağımlı
Ebeveynler İnternete Çocuklarından Daha Bağımlı
Halk Akademisi’nden Muhteşem Mezuniyet Töreni
Halk Akademisi’nden Muhteşem Mezuniyet Töreni
Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 18:23 Bu haber 512 kez okundu
 
AREV Okulları’ndan Renkli Etkinlik
Beylikdüzü eski belediye başkanı ve AREV Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Orakçı okulunun Beylikdüzü kampüsünde yılsonu etkinliği düzenledi.
EĞİTİM Haberi
AREV Okulları’ndan Renkli Etkinlik

AREV Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Orakçı okulunun Beylikdüzü kampüsündeki yılsonu etkinliğinde öğrenciler, öğretmenler, veliler, basın mensupları ve etkinliğe davet edilen halk ile bir araya geldi. Orakçı, kokteylle başlayan etkinliğe gelenlerle tek tek ilgilendi, hoş geldiniz deyip sohbet etti.

Tiyatro Galası Beğeni Topladı

Kokteylden sonra Orakçı etkinliğe katılan herkesi okulun öğrencilerinin hazırladığı tiyatro oyunun galasına davet etti ve hep beraber AREV Okullarının Beylikdüzü Kampüsünde bulunan Rabia Orakçı Konferans Salonuna giriş yapıp oyunu izlediler. Oyuncu kadrosunun öğrencilerden oluştuğu tiyatro oyununu yazan ve yöneten ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Mürşit Ağa Bağ oyun sona ererken alkışlar eşliğinde sahneye çıktı.

Oyunun sonunda Adom Medya Start TV ekranlarına konuşma yapan Bağ, “Aristophanes tarafından yazılan Kuşlar adlı oyunu yaklaşık 30 sene önce şehir tiyatrolarından alarak aynı isimle uyarladım. Oyuncuların hepsi öğrencilerimizden oluşmaktadır ve öğrencilerimiz bu oyun için büyük emek harcadılar. Oyunu izlerken fark ettiniz mi bilmiyorum ama bazı oyuncular iki veya üç karakteri birden oynadılar, bir karakterin sahnesini bitirdiklerinde hemen diğer karakterin kostümünü giyip sahneye çıktılar. Bunu başarabilmek büyük bir özveri ister ve çocuklarımız bunu alınlarının akıyla başardılar. Ayrıca oyunda kullanılan müzikler de öğrencilerimiz tarafından stüdyoda kaydedildi, dekorlar da her bir öğrencinin emeği var. Bu oyunumuzu geliştirmek için daha da çok çalışacağız. Tamamen öğrencilerimize ait bu Kuşlar adlı tiyatro oyunumuzu umarım beğenmişsinizdir” dedi.

 

 

“Hem Güldük, Hem Ağladık”

AREV Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Orakçı tiyatro oyunun sonunda kısa bir konuşma yaptı. Orakçı, “AREV Okulları Beylikdüzü Kampüsü öğrencilerimizin harika bir performansla sergiledikleri Aristophanes’in Kuşlar adlı oyununun galasında hem güldük, hem ağladık. Mesaj yüklü eğitici oyunu yazan ve yöneten Mürşit Ağa Bağ ve başarıyla oynayan tüm gençlerimizi gönülden tebrik ederim.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arev okulları, vehbi orakçı, rabia orakçı, mürşit ağa bağ, tiyatro oyunu, tiyatro galası, yılsonu etkinlikleri, aristophanes, kuşlar, arev okulları beylikdüzü kampüsü, eğitim haberleri, start tv, adom medya,
Yorumlar
Haber Yazılımı