Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Öğretmen Yol Çizendir..!
Öğretmen Yol Çizendir..!
Artık Yeni Bir Başlangıç Zamanı..!
Artık Yeni Bir Başlangıç Zamanı..!
Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 20:12 Bu haber 2214 kez okundu
 
Beylikdüzü Büyükşehir Ortaokulu’na Jüri Özel Ödülü Ödül’ü
Beylikdüzü Büyükşehir Ortaokulu Robot Takımı RoBBO Kahramanmaraş’ta Jüri Özel Ödülü Aldı.
EĞİTİM Haberi
Beylikdüzü Büyükşehir Ortaokulu’na Jüri Özel Ödülü Ödül’ü

Beylikdüzü Büyükşehir Ortaokulu Robot Takımı RoBBO Kahramanmaraş’ta Jüri Özel Ödülü Aldı. Eğitimde İnovasyon Derneği ve Kahramanmaraş Doğa Koleji işbirliğiyle düzenlenen, Türkiye genelinde 120 öğrenci ve 30 takımın yarıştığı “VEX IQ Off-Season Robotik Turnuvası” Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi.

 

“RoBBO’ya Jüri Özel Ödülü”

 

Kahramanmaraş’ta ilk defa düzenlenen VEX IQ Challenge, Pizza AVM’de bu sene NEXT LEVEL temasıyla gerçekleştirildi. Yarışmada, robotik bilimiyle genç yaşlarda tanışan öğrenciler yıl içerisinde tasarladıkları robotları sunarak yarıştılar. Yarışmada, Türkiye genelinde ortaokulda eğitim gören 120 öğrenci ve 30 takım yarıştı. Turnuva şampiyonluğunu “MECHANİX (Özel Sanko Okulları) – Mekatronik Mühendisleri (Özel Benim Koleji)”  takımları paylaştı. 5 jürinin robot tasarımlarını değerlendirdiği yarışmada Beylikdüzü Büyükşehir Ortaokulu Robot Takımı RoBBO’ya da jüri özel ödülü verildi. Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Kaymakamı Kadir Okutan ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz'ın teşrifleriyle kalabalık bir törenle kazananlara ödül verildi.

Ayrıca, öğrenciler Programlama Becerileri, Tasarım, Jüri Özel kategorilerinde ödüller alırken, tüm katılımcı takımlara Eğitimde İnovasyon Derneği ve Kahramanmaraş Doğa Koleji onaylı katılım sertifikası, katılım madalyası verildi.

 

“Teknolojiye Odaklanan Bir Kurumuz”

 

RoBBO takımının kurucu öğretmenlerinden Said Saidoğlu, İstanbul'u temsilen katılan Beylikdüzü Büyükşehir Ortaokulu olarak RoBBO takımını geçen yıl kurduklarını belirterek, “Win Eurasia ile başlayan yolculuğumuz TÜBİTAK 4006 projesi kapsamında VEx ile tanışma fırsatı bulduk. Çocukların ve gençlerin teknoloji konularında eğitimine odaklanan ve yön veren bir kurumuz. Bunun yanı sıra, teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Çocukların teknolojik gelişmelerdeki motivasyonunu yüksek tutmak için bu turnuvaları yakından takip ediyor ve katılmaya gayret gösteriyoruz. İstanbul'dan 2 resmi kurum olarak katılım gösterdik biri Kadıköy Bilsem diğeri Büyükşehir Ortaokulu RoBBO Robotik ve Kodlama ekibidir” dedi.

 

“Çocuklarımız Gelecek Yüzyılı İnşa Edecek”

 

Saidoğlu, “Öğrenciler yarışmada görüldüğü gibi çok heyecanlı ve meraklı. Kodladıkları ve ürettikleri ürünler ile beraber yarışıyorlar. Robotik ve kodlama becerilerini geliştiren öğrenciler, gençler ülkemiz için ileride üreten bir toplumun anahtarı olacaklar. Robotları her bir öğrenci, öğretmenleri eşliğinde kendileri yaparak kodladılar. Bir ürünün nasıl daha hızlı ve başarılı olabileceğini tasarladılar, uyguladılar. Hatalarını görüp daha iyisini yapmaya çalıştılar” ifadelerini kullandı.

 

Said Saidoğlu, "Şu an en önemlisi, teknoloji kodlayarak bir ürün oluşturmak. Bu çocuklar gelecek yüzyılı inşa edecekler. Dünün eğitimleri ile yarının çocuklarını yetiştiremeyiz. Bunun için çağa ayak uydurmalı Tasarım ve Beceri Atölyelerinin hızlıca hayata geçirilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: RoBBO, Kahramanmaraş, Jüri Özel Ödülü, Said Saidoğlu, Beylikdüzü Büyü
Yorumlar
Haber Yazılımı