Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Meyve Yemek İçin En İdeal Saat Aralığı…
Meyve Yemek İçin En İdeal Saat Aralığı…
Hayat Kurtaran Sistemi Seminerde Anlattılar...
Hayat Kurtaran Sistemi Seminerde Anlattılar...
Haber Detayı
29 Haziran 2019 - Cumartesi 09:31 Bu haber 523 kez okundu
 
Bunları Yaparak Tatilde Eviniz Aklınıza Takılmasın
Evler, insanların hayatlarının büyük bir bölümünü geçirdiği, fiziksel ve zihinsel olarak en rahat htikleri mekanların başında geliyor. İnsan hayatındaki yeri son derece belirgin olan evlerin güvenliği ise, özellikle tatile çıkılan dönemlerde önem kazanıyor.
YAŞAM Haberi
Bunları Yaparak Tatilde Eviniz Aklınıza Takılmasın

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, tatil esnasında basit yöntemler ile ev güvenliğini sağlayacak pratik önerileri paylaştı.

 

Alarm Sistemlerini Kontrol Etmek

Tatil sırasında yaşanma ihtimali olan hırsızlık olaylarına karşı alarm sistemleriyle tedbir alınabilir ve evin güvenliğini sağlanabilir. Uçağa yetişmenin ya da yola çıkmanın telaşı ile alarm sistemlerinin kontrolünde aksaklıklar yaşanmaktadır. Tatile çıkmadan önce alarm sisteminin çalışıp çalışmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

 

Sensör Sistemleri Kullanmak

Alarm sistemleri dışında alınabilecek bir diğer önlem ise sensör sistemleridir. Harekete, yangına, su ya da gaz sıkışmasına duyarlı sensör sistemleriyle evin güvenliği sağlanabilir. Akıllı telefonlarla bağlantılı olan bu sistemler, tatildeyken evin kontrol edilmesinde de yardımcı olmaktadır.

 

Yedek Anahtar Bırakmak

Tatilde ev güvenliği için, ikamet edilen bölgenin çevresinde oturan bir tanıdığa eve göz kulak olması için yedek bir anahtar bırakabilir. Bu basit yöntem, hem evin güvenliği hem de aniden ortaya çıkabilecek olumsuz diğer durumlar için en etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

 

Perdeleri Tamamen Kapatmamak

Yolculuk telaşı nedeniyle kimi zaman kapıların ve özellikle de pencerelerin kontrolü ihmal edilmektedir. Kapı ve pencereler yolculuğa çıkılmadan önce mümkünse farklı aile bireyleri tarafından kontrol edilmedir. Ayrıca dikkat çekmemek ve evde kimsenin olmadığının anlaşılmaması için perdeler tamamıyla kapatılmamalıdır.

 

Değerli Eşyaları Emanet Etmek

Tatile çıkıldığında değerli eşyalar, güvenilen bir kişiye emanet edebilir ya da çeşitli bankacılık ve sigortacılık hizmetleri ile güvence altına alınabilir. Değerli eşyalar evde bırakıldığı takdirde kaydı tutulmalıdır. Bu durum, yaşanabilecek herhangi bir hırsızlık olayına karşı emniyet güçlerinin işini kolaylaştıracaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ev güvenliği, tatile çıkarken evi güvene almak, alarm sistemleri, sensör sistemleri, generali sigorta, ev güvenliğini sağlayacak şeyler, tatile çıkarken evi nasıl bırakmalıyız,
Yorumlar
Haber Yazılımı