Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
191 Bin kişi için Üniversiteli olmaŞansı
191 Bin kişi için Üniversiteli olmaŞansı
Dijital dünyaya ‘biz’ hazırız, peki ya ‘gözlerimiz’?
Dijital dünyaya ‘biz’ hazırız, peki ya ‘gözlerimiz’?
Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 09:35 Bu haber 349 kez okundu
 
Büyük çekmece yeni eğitim dönemine 2 okul açılışıyla giriyor
Büyük çekmece Belediyesi tarafından Kumburgaz’da yaptırılan Kuvayı Milliye İlköğretim Okulu ve Büyük çekmece Belediyesi ile eğitim gönüllüsü Hasan Kılınç katkılarıyla yaptırılan Güzelce Nezihe – Hasan Kılıç Anadolu Lisesi için resmi açılış töreni gerçekleştirilecek.
- Haberi
 Büyük çekmece yeni eğitim dönemine 2 okul açılışıyla giriyor

 

Bugüne kadar Türk eğitimine 30’dan fazla okul kazandıran Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yeni eğitim öğretim dönemine 2 yeni okul açılışı ile girmenin kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Kuvayı Milliye İlkokulu fark yaratıyor

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatıyla ekonomik ömrünü doldurmuş ve depreme dayanıksız olan okulu yıkan Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, modern bir okul yapmak için çalışmalara başlamıştı. Başkan Akgün’ün her aşamasını yakından takip ettiği Kumburgaz Kuvayı Milliye İlkokulu eğitim ve öğretime hazır hale getirildi. 516 öğrencinin eğitim gördüğü okulda teknolojik ve sanatsal pek çok çalışmanın yapılabileceği laboratuvar ve derslikler mevcut. Toplamda 33 derslikle eğitim verecek Kumburgaz Kuvayı Milliye İlkokulu içerisinde; 3 anasınıfı dersliği, 2 destek eğitim dersliği, 24 ilkokul dersliği, 1 fen bilimleri dersliği, 1 müzik dersliği, 1 resim dersliği, 1 çok amaçlı salon, 1 spor salonu, 1 kütüphane ve 1 yemekhane de bulunuyor.
 

24 derslikli modern bir okul

Güzelce Mahallesi'nde bulunan ve modern mimarisiyle fark yaratan Nezihe - Hasan Kılıç Anadolu Lisesi, Büyükçekmece Belediyesi ile eğitim gönüllüsü Kılıç Ailesi'nin katkılarıyla yaptırıldı. Okul, bölgenin eğitim alanında önemli bir ihtiyacını giderdi. 24 derslikten oluşan Nezihe – Hasan Kılıç Anadolu Lisesi 276 öğrenciye eğitim ve öğretim imkanı sağlıyor. 

“Türkiye çocuklarımızın omuzlarında yükselecektir”

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yeni eğitim ve öğretim yılına 2 okulun resmi açılış törenini yaparak girmenin kendisini heyecanlandırdığını belirterek; “Kumburgaz Kuvayı Milliye İlköğretim Okulu ve Nezihe – Hasan Kılıç Anadolu Lisesi’nin Türk milli eğitimine ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Büyükçekmece Belediyesi olarak eğitim gönüllülerimizle birlikte güç birliği yaparak yeni okullar yapmaya devam edeceğiz. Bu okullarda yetişecek çocuklar bu ülkeyi, bu cumhuriyeti Avrupa standartlarına yükseltmek için var olacaklardır. Türkiye çocuklarımızın omuzlarında yükselecektir” diye konuştu.

Okulların resmi açılış töreni İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın katılımıyla önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuvayı Milliye İlkokulu, Büyük çekmece Belediye, Dr. Hasan Akgün, Hasan Kılıç Anadolu Lisesi, Ali Yer likaya
Yorumlar
Haber Yazılımı