Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ücretsiz Mutfak Akademisi İlgi Görüyor
Ücretsiz Mutfak Akademisi İlgi Görüyor
Masal Gibi Şenlik
Masal Gibi Şenlik
Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 15:24 Bu haber 419 kez okundu
 
Çocuklar 542 Kilogram Pil Topladı..!
Büyükçekmece Belediyesi, ülke ekonomisi ve çevreye katkıda bulunma konusunda önem teşkil eden Sıfır Atık Projesi çalışmalarına her gün bir yenisini ekliyor.
YAŞAM Haberi
Çocuklar 542 Kilogram Pil Topladı..!

Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Projeleri kapsamında ilçedeki okullarda eğitim ve seminerler veren Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bu kez en minik çevrecilerle bir araya geldi.

Çevreye Büyük Katkı

Rüya Anaokulu’nun minik çevrecileri “Atık Pil Toplama Kampanyası” dahilinde tam 352 kilogram atık pil toplayarak tüm çevrecilere örnek oldu. En çok Marmara bölgesinde bulunan ve doğaya ciddi zararlar veren atık pilleri toplayan minikler, bilinçli ve hassas davranışlarıyla çevreye ve geri dönüşüme katkıda bulundu.

“Çevre Dostu Bir Gelecek Yetiştirmek İstiyoruz”

Geleceğin çevre dostlarını tebrik eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün “Yetişkinlerin yapamadığını onlar yaptı. Ekiplerimiz çocuklarımızı bilgilendirerek Sıfır Atık Projesi kapsamında çeşitli projeler üretiyor. Çevreye büyük zararı olan atık pilleri toplayan yavrularımızı öpüyorum. Küçük yaşta olmalarına rağmen ne kadar bilinçli olduklarını görebiliyoruz. Geleceğin çevrecileri şimdiden belli oldu. Çevre dostu bir gelecek yetiştirmek istiyoruz. Bunun için bu alanda da tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: büyükçekmece, büyükçekmece belediyesi, büyükçekmece haberleri, çevre atıkları, çevre kirliliği, sıfır atık projesi, atık pil toplama kampanyası, hasan akgün,
Yorumlar
Haber Yazılımı