Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kariyer, Eğitim ve Mesleki Tanıtım Fuarı
Kariyer, Eğitim ve Mesleki Tanıtım Fuarı
Ödüller Sahiplerini Buldu
Ödüller Sahiplerini Buldu
Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 18:27 Bu haber 431 kez okundu
 
Gel Meslek Lisesine, Değer Katalım Ülkenin Değerine
Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğünce 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin öncülüğünde gerçekleştirilen “Mesleki Eğitim Fuarı” Esas 10 Burda AVM´de açıldı.
EĞİTİM Haberi
Gel Meslek Lisesine, Değer Katalım Ülkenin Değerine

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğünce 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin öncülüğünde gerçekleştirilen “Mesleki Eğitim Fuarı” Esas 10 Burda AVM´de açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti. Fuarın açılışına Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,  Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, il protokolü, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.17-20 Nisan tarihleri arasında açık kalacak olan fuarda meslek liselerinin tanıtımı gerçekleştirilecek.

“Her Biri Ara Eleman Değil Aranan Eleman Olarak Yetişiyor”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini belirleyen en önemli unsurlardan biri, o ülkenin sahip olduğu insan kaynaklarının niteliğidir.

Tarımdan sanayiye, turizmden hayvancılığa kadar her geçen gün hızla büyüyen ve gelişen Balıkesir’imizde de en önemli ihtiyacın, vasıflı ve nitelikli iş gücü olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle 73 mesleki ve teknik okulumuzda yirmi bini aşkın öğrencimizle bu şehrin ve bu ülkenin sanayisine, iş gücüne katkı sunmanın gayreti içerisindeyiz.

Meslek liselerimizden mezun olan her öğrencimizin, bu şehrin ve bu ülkenin “ara elemanı değil, aranan elemanı” olacağına yürekten inanıyor; bu fuar vesilesi ile her öğrencimizi meslek lisesinde okuyarak hayata bir adım önde başlamaya davet ediyorum.” dedi.

“Balıkesir´İn Kalkınması Meslek Liselerimizin Atacağı Adımlarla Olacak”

Açılış programında bir konuşma yapan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir´in kalkınmasının meslek liselerinin atacağı adımlarla olacağını belirtirken şehrin önde gelen kurumlarının öğrencilerinin yanında olduğunu ifade etti.

Mesleki eğitimin önemine vurgu yapan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Büyüyen bir Türkiye. İhracatını arttıracak olan bir Türkiye. Üreten bir Türkiye ve bunların hepsini yapabilmek için nitelikli insan gücüne sahip bir Türkiye. Nerede bu insan gücü: Meslek liselerimizde. Türkiye ihracatını büyütecek olan, daha fazla ve daha kaliteli üretecek dünyada söz sahibi olacak olan gençlerin geleceği burada. Meslek liselerimizin öğretmenleri ve öğrencileri bizim en kıymetlilerimiz. Toplumda saygın olabilmek için öncelikle adam gibi adam olmak ardından da işini düzgün yapan insan olmak gerekir. Bizim gençlerimiz meslek liselerinde çok güzel işlere imza atıyor. Ben bu ilin valisi olarak meslek liselerinin 80-90´ını bizzat ziyaret etmiş öğretmenleri ve öğrencileri ile buluşmuş birisi olarak söylüyorum. Ben sizlere güveniyorum. Bu şehrin geleceği için öncelikle meslek liselerinin doğru hazırlanması gerektiği kanaatindeyim. Bu şehrin sanayisi 5-10 yıl içinde bugünün en az 2-3 katına çıkacak. Buradaki insan gücünü burada stantları olan ya da olmayan meslek liselerimizin öğrencileri dolduracak. Bu şehrin kalkınması tamamen meslek liselerimizin atacağı adımlarla olacak. Şehrin önde gelen tüm kurum ve kuruluşları olarak arkanızdayız sizi seviyoruz siz bizim kıymetlimizsiniz. Fuarda emeği geçen herkesi kutlarım." şeklinde konuştu.

Fuar 20 Nisan Tarihine Kadar Açık

Konuşmaların ardından Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri stantları tek tek gezerek Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin projeleri ve yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi aldı. Mesleki Eğitim Fuarı, 20 Nisan 2019 Cumartesi gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim, eğitim haberleri, eğitimden haberler, Balıkesir, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız
Yorumlar
Haber Yazılımı