Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
"Herşey Eğitime Bağlıdır"
YKS başvuruları başladı, bu adımlara dikkat!
YKS başvuruları başladı, bu adımlara dikkat!
Haber Detayı
16 Şubat 2019 - Cumartesi 16:39 Bu haber 549 kez okundu
 
Girişimciler yarışacak
Avrupa Komisyonu sponsorluğunda ‘Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri’ yarışması düzenleniyor. 31 Mayıs’ta son başvurularını alacak yarışmanın ödülleri, 26 Kasım’da Finlandiya’nın Helsinki kentindeki törende sahiplerini bulacak.
EĞİTİM Haberi
Girişimciler yarışacak

‘Avrupa Girişimciliği Ödülleri’ yarışması başvuruları başlıyor. Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Türkiye bu yarışmaya 2011’den beri katılıyor. Yarışmaya ayrıca, AB üyesi ülkeler, İzlanda ve Sırbistan’dan da katılım oluyor. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), katılımcıları belirleyecek ve ödül programını duyuracak. Yarışma, işletmeleriyle girişimciliğe teşvik edenleri belirlemek, en iyi girişimcilik uygulamalarını sergilemek ve potansiyel girişimcileri cesaretlendirmek için düzenleniyor.

HER ÜLKEDEN İKİ ADAY
Yarışmaya her ülkeden iki aday katılabiliyor. Türkiye’nin adaylarını belirleyecek olan jüri, iş dünyası ve üniversite temsilcileri, Avrupa Konseyi Başkanlığı’nı yürüten ülke temsilcileri ve bir önceki kurum temsilcilerinden oluşuyor. Ayrıca törene ulusal aday olarak gösterilen tüm proje sahipleri de davet edilecek.

ALTI KATEGORİDEN OLUŞUYOR
Ulusal, bölgesel veya yerel düzeyde girişimciliğin geliştirilmesine yönelik model ve programlar geliştiren kurum-kuruluşların katılabileceği yarışma; girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, yeteneklere yatırım yapmak, girişimcilik ortamının geliştirilmesi, işletmelerin uluslararasılaştırılmasının desteklenmesi, kaynak etkinliğinin ve çevre dostu (yeşil) pazarların gelişiminin desteklenmesi ve sorumlu girişimcilik adlı altı kategoriden oluşuyor.

Her kategori için bir başarı ödülü, tüm kategoriler arasında ise en yaratıcı ve ilham verici girişimcilik uygulamasına ‘Jüri Büyük Ödülü’ verilecek. Yarışmaya; yerel, bölgesel, ulusal kamu kurum ve kuruluşları, kamu özel ortaklıkları ve üniversiteler katılabilecek. Katılacak adayların, başvuru formlarını en geç 31 Mayıs’a kadar KOSGEB’e göndermesi gerekiyor.

kaynak: hürriyet.com.tr

Kaynak: Editör:
Etiketler: meb, egitimden haberler, egitime dair, kosgeb, Avrupa Girişimciliği Ödülleri
Yorumlar
Haber Yazılımı