Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Başarı İzleme Araştırması Tamamlandı
Başarı İzleme Araştırması Tamamlandı
Üner: Çatalca’yı Beraber Yöneteceğiz
Üner: Çatalca’yı Beraber Yöneteceğiz
Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 16:42 Bu haber 507 kez okundu
 
Güçlü Yarınlar, Üstün Gayretler İster
Scientix Projesi kapsamında Avrupa ülkelerinde öğrencileri sorgulamaya, araştırmaya, üretime ve buluş yapmaya teşvik etmeyi amacıyla, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm dünyada STEM Eğitimi Keşif Haftası kutlama faaliyetleri, Nisan ayında gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Güçlü Yarınlar, Üstün Gayretler İster

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda da tüm dünya ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinliklerde öğrenciler bilimsel çalışmalara yönlendiriliyor. Öğrencilerin; bilimsel çalışmalara, teknolojik üretkenliğe, mühendisliğe yöneltmek amacıyla STEM Keşif (Discovery) haftası için etkinlikler geliştirildi.

ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu kapalı spor salonunda gerçekleştirilen etkinliğe katılan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi öğrencilerin bilimden sanata kadar birçok alanda donanımlı olarak yetişmeleri için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından farklı alanlarda çalışmaların yapıldığını belirterek; “Bakanlığımız öncülüğünde yürütülen çalışmaların ödüllerini öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile alıyoruz. Güçlü yarınlar, üstün gayretler ister.  Öğrencilerimize rehberlik eden, yüreği sevgi dolu öğretmenlerimizi ve onların çabalarını boşa çıkartmayan öğrencilerimizi vermiş oldukları emekten dolayı kutluyorum” dedi. 

STEM Keşif Haftası Final programı 55 okul, 77 öğretmen ve 250 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Ayrıca, öğretmenler STEM Keşif haftası boyunca geliştirdikleri bu etkinliklerle, Scientix projesi STEM Keşif Haftası yarışmasına da katıldılar.

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir il milli eğitim müdürlüğü, şehit ömer halisdemir kız anadolu imam hatip lisesi, scientix projesi, stem keşif (discovery) haftası
Yorumlar
Haber Yazılımı