Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
2. Geleneksel Akıl Oyunları
2. Geleneksel Akıl Oyunları
Kariyer, Eğitim ve Mesleki Tanıtım Fuarı
Kariyer, Eğitim ve Mesleki Tanıtım Fuarı
Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 18:47 Bu haber 461 kez okundu
 
Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması Konya İl Final
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yürütülmekte olan Medeniyet Okulu Projesi kapsamında ortaokullar arası düzenlenen Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması İl Finali, 18 Nisan 2019 tarihinde Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleştirildi.
- Haberi
Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması Konya İl Final

437 okul arasından eleme usulü ile finale kalmaya hak kazanan Ereğli Dumlupınar Ortaokulu, Ilgın 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu ve Çumra Merkez Atatürk Ortaokulu arasında geçen yarışmada, Ereğli ve Ilgın’ı temsil eden okullarımız aynı sayıda soruya doğru cevap verdi.

Eşitlik bozulmayınca kurallar gereği kura çekme yöntemiyle il birincisi belirlendi. Kura sonucu Ilgın 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu il birincisi oldu. Sıralamada Ereğli Dumlupınar Ortaokulu ikinci, Çumra Merkez Atatürk Ortaokulu da üçüncü olarak ilan edildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay yaptığı konuşmada bu yarışmanın Konya’da bir gelenek haline geldiğini söyleyerek finale kalan tüm okulları tebrik ettiğini söyledi. Proje ortağı olan Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne de teşekkürlerini iletti. Normalde il birincisi olan öğrencileri yurt dışı gezisine gönderdiklerini söyleyen Altay, puanlamada eşitlik sağlandığı için ikinci olan Ereğli Dumlupınar Ortaokulu öğrencilerini de Kudüs’e göndereceklerinin sözünü verdi.

Yarışmacılara ve jüri üyelerine protokol mensupları tarafından madalya ve hediye takdiminde bulunulmasının ardından program sona erdi.

Programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın yanı sıra, Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hacı Selim Büyükkarakurt, Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet Altuntaş, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Konya, Konya İl Eğitim Müdürlüğü, Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması,Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması Konya İl Final
Yorumlar
Haber Yazılımı