Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Tatilde Göze Zararlı 7 Davranış
Tatilde Göze Zararlı 7 Davranış
İmamoğlu’ndan Erdoğan'a Çağrı..!
İmamoğlu’ndan Erdoğan'a Çağrı..!
Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 12:21 Bu haber 491 kez okundu
 
İlk Kent Ve Çocuk Yüksek Lisans Programı Açılıyor
Kadir Has Üniversitesi, Bernard van Leer ve Suporpool işbirliği ile Türkiye’de çocukların kent yaşamıyla kurduğu ilişkiyi tasarımsal, psikolojik, sosyal ve kamu idaresi boyutlarıyla ele almak amacıyla “Kent ve Çocuk Yüksek Lisans Programı”nı hayata geçiriyor.
EĞİTİM Haberi
İlk Kent Ve Çocuk Yüksek Lisans Programı Açılıyor

“Türkiye Nüfusunun Yüzde 28,7’si Çocuk”

 

Dünya nüfusunun yarıdan çoğu kentlerde yaşıyor ve Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 28,7’si çocuklardan oluşuyor. Buna bağlı olarak şehirlerin kentsel tasarımı üzerindeki etkisi tartışmaya açık hale geliyor. Kadir Has Üniversitesi, Türkiye’de çocukların ve çocuk bakımını üstlenen kişilerin kent yaşamı içerisindeki konumuna odaklanmak amacıyla Eylül ayı itibari ile tezsiz “Kent ve Çocuk Çalışmaları Yüksek Lisans Programı”nın kapılarını açıyor.

 

Geçtiğimiz yıl “Tasarım Yüksek Lisans Programı”nın altında bir çalışma modülü olarak başlayan Kent ve Çocuk Çalışmaları, Eylül ayı itibari ile kendi adıyla disiplinler arası bir lisansüstü programı statüsüne sahip olacak.

 

“Kentsel Mekan Üzerinde Çalışan Kamu Personeline Destek”

 

Sanat ve Tasarım Ana Bilim Dalı’na bağlı olan “Kent ve Çocuk Çalışmaları Yüksek Lisans Programı”nda ayrıca kentsel mekan üzerinde çalışan kamu personellerinin eğitimine destek olacak içerikler de yer alıyor. Dünyada 0-5 yaş erken çocukluk odaklı çalışmalar yürüten Bernard van Leer Vakfı (BvL), program kapsamında, yüksek lisansa kabul edilecek kamu çalışanlarının bir kısmına da burs sağlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kent ve çocuk yüksek lisans programı, yüksek lisans, yüksek lisans programı, yüksek lisans yapmak, kadir has üniversitesi, tasarım yüksek lisans programı, türkiyede çocuk nüfusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı