Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
En Havalı Kareler!
En Havalı Kareler!
Hem Öğrendiler Hem de Şaşırdılar
Hem Öğrendiler Hem de Şaşırdılar
Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 14:45 Bu haber 609 kez okundu
 
İmplantınız Facianız Olmasın!
“Diş eksiklikleri bireylerde; fonksiyonel ve estetik olmak üzere birçok soruna neden olabilmektedir..."
- Haberi
İmplantınız Facianız Olmasın!

İmplantınız Facianız Olmasın!

 

Birinci Sağlık Grup Bünyesinde Bahçeşehirde hizmet veren Birinci Diş Polikliniği Uzman Doktorlarından Dt. Mehmet Sadık Altınayar, gazetemize yaptığı açıklamasında implant tedavisi düşünenler için önemli bilgiler verdi.

 

Altınayar, gerek tek diş eksikliklerinde gerekse fazla diş kayıplarında implant, estetiğin sağlamlıkla birlikte kazanılmış halidir. İmplantlar, diş eksikliklerinin giderilmesi amacı ile çene kemiği içerisine yerleştirilen vida şeklinde, titanyumdan üretilen yapay diş kökleridir. Kullanımı kolay protezlerin ve hareketli protezlerin kullanımına en iyi alternatif çözüm ve büyük bir estetik avantajdır.  

 

Geleneksel Köprü Yöntemlerinden Koruyucu

 

Diş eksiklikleri bireylerde; fonksiyonel ve estetik olmak üzere birçok soruna neden olabilmektedir. Bu eksiklikler kişilerde; çiğneme bozuklularına, dişlerin karşılıklı kapanışlarının değişmesine, dişlerde yer değiştirmeye ve kronik çene eklemi problemlerine sebep olabilmektedir. Ayrıca oluşabilen estetik problemler ve konuşma bozuklukları nedeniyle, kişilerin kendilerine güvenleri de etkilenebilmektedir. Bu gibi gibi sorunların önüne geçebilen, gerçeğe yakın şekilde yapılan implantlar doldurmaktadır.

 

Tedaviden Önce Diş Kaybının Nedeni Önemli

“İmplant uygulaması; dişlerini periodontal hastalık (diş eti ve diş çevresindeki çene kemiği iltihabı), çürük, travma ya da başka bir nedenle kaybetmiş kişilerde iyi bir ağız sağlığı için ideal bir seçenektir. Diş kaybının sebebinin yanı sıra diş kaybının ne zaman gerçekleştiği de implant uygulaması açısından önem teşkil etmektedir. Bazı durumlarda diş çekimini takiben, aynı seansta implant uygulanması mümkündür. Bu durum, çene kemiğinde diş kaybı sonrasında oluşabilecek kemik kaybı miktarını önemli ölçüde azaltmaktadır” dedi.

 

Bu Hastalığı Olan Kişiler Dikkat!

“İmplant uygulamaları, genel sağlık durumu iyi olan, sağlıklı dişetleri ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek oranda kemiği bulunan, iyi ağız bakımı yapan bireyler için uygundur. Bazı durumlarda implant uygulamasının hastalar açısından bazı sakıncaları bulunmaktadır. Baş ve boyun bölgesine radyoterapi uygulamaları, kemik büyüme ve gelişimini tamamlanması, aşırı sigara kullanımı, şeker hastalığı ve uzun süreli kortizon kullanımını gerektiren otoimmün hastalıklar, bağışıklık sistemini baskılayan ilaçların kullanımı ve kemik erimesi veya kemik erimesini engelleyen ilaçların kullanımı; implant uygulamalarında sırasında ve sonrasında hafiften ciddiye kadar uzanan birçok sağlık problemine sebep olabilmektedir. Bu tür durumlara sahip bireylerin bu bilgileri, oluşabilecek komplikasyonların önüne geçilmesi açısından mutlaka diş hekimleri ile paylaşmaları gerekmektedir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: implant, birinci dis, dis estetigi, mehmet sadik altinayar, dis kaybi, estetik
Yorumlar
Haber Yazılımı