Özel Eğitim Kurumlarında Salgın Süreci

Özel Eğitim Kurumlarında Salgın Süreci

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
'Her şey çocuklarımızın göz ışıltısı için'
'Her şey çocuklarımızın göz ışıltısı için'
Bakan Selçuk, TBMM Genel Kuruluna hitap etti..!
Bakan Selçuk, TBMM Genel Kuruluna hitap etti..!
Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 18:05 Bu haber 567 kez okundu
 
"MADEN VE PETROL" ALANLARINDA YENİ DÖNEM
Millî Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolüyle "maden ve petrol" alanlarında eğitim veren mesleki ve teknik Anadolu liselerinin tamamında, eğitimin yeniden yapılandırması kararı alındı.
EĞİTİM Haberi

Millî Eğitim Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile mesleki eğitimde yeni bir iş birliğine gitti. Bu kapsamda, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız tarafından "Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İş Birliği Protokolü" imzalandı. 
 
Maden ve petrol alanlarında mesleki eğitim yeniden yapılandırılıyor 
Protokol kapsamında, maden ve petrol alanlarında sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla bu alanlarda eğitim veren mesleki ve teknik Anadolu liselerinin tamamında eğitim yeniden yapılandırılacak. Öğretim programları sektörün ihtiyaçları doğrultusunda revize edilecek.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, öğrencilerin işletmelerde beceri eğitimi ile staj uygulamalarının gerçek hizmet ve üretim ortamında yapılmasını, okulların alan öğretmeni, eğitici ve yöneticilerinin hizmet içi ve iş başında eğitimlerinin verilmesini sağlayacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ayrıca okulların atölye ve laboratuvar ihtiyaçlarının tamamlanmasına destek verecek. Milli Eğitim Bakanlığı, sektörün talepleri doğrultusunda döner sermaye kapsamında üretime katkı sunacak.  
 
Protokol kapsamında, okulların sektör işletmeleriyle koordinasyonu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından sağlanacak. Bu çerçevede, işletmelerle imzalanacak ek protokollerle öğrencilere burs verilecek.
 
İş sağlığı ve güvenliği alanında "sanal gerçeklik" yaklaşımı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, maden ve petrol alanlarında sanal gerçeklik ortamında iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitim verilmesi amacıyla materyallerin hazırlanmasını, okullarda kullanılmasını ve eğiticilerin bu alanda eğitim almalarını sağlayacak. Böylece mesleki eğitimde sanal gerçeklik yaklaşımının ilk uygulaması da bu alanda gerçekleştirilmiş olacak.
 
Kaynak : meb.gov.tr
Kaynak: Editör:
Etiketler: meb, mesleki eğitim, maden ve petrol, enerji ve tabii kaynaklar bakanı, mahmut özer, eğitimden haberler, eğitime dair, mesleki eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı