Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Yayalar Öncelik İstiyor..!
Yayalar Öncelik İstiyor..!
Büyüleyici Sanat Sergisi
Büyüleyici Sanat Sergisi
Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 16:43 Bu haber 307 kez okundu
 
Masal Gibi Şenlik
Esenyurt İlçe Eğitim Müdürlüğü projesi olan Gökten Düştü Üç Elma Projesi kapsamında hayata geçirilen Masal Şenliği faaliyeti Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşti.
EĞİTİM Haberi
Masal Gibi Şenlik

Yıldız Teknik Üniversitenin Davutpaşa Kampüsü Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümünde gerçekleştirilen Şenlik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, Şube Müdürü  İrfan Küçükfiliz ve Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim ve Okul Öncesi Bölümü akademisyenlerinin katılımı ile gerçekleşen Masal Şenliğinde proje sunumu yapıldı ve sergi alanı ziyaret edildi. Öğretmen adayı bölüm öğrencileri, komşu ilçelerden Çocuk Gelişimi Bölümü lise öğrencileri ve üniversite uygulama anaokulu öğrencilerinin katılımı ile masal anlatımı etkinlikleri yapıldı.

Eğitim öğretim yöntemi olarak masalın kullanımı ve Türk Anadolu Masalları ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan proje; 2018-2019 eğitim öğretim yılı içinde 70 rehber öğretmen, 150 anasınıfı, sınıf ve branş öğretmeni ile bilgi paylaşım etkinlikleri yapıldı. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü projeleri olan Kütüphanede Hayat Var ve Veli Akademileri kapsamında öğrenci ve velilere ulaşılıp örnek masal kitabı paylaşıldı. Esenyurt İlçesinde Masal Şenliği ve uzman akademisyenlerin katılımı ile gerçekleşen panel etkinliklerine ek olarak üniversite işbirliği yolu ile görünürlük ve yayma alanında etkin olma amaçlanmıştır. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: eğitim, eğitim haberleri, eğitim şenlikleri, esenyurt, esenyurt belediyesi, esenyurt haberleri, esenyurt ilçe milli eğitim müdürlüğü, gökten düştü üç elma, yıldız teknik üniversitesi, paşali beşli, çocuk masalları,
Yorumlar
Haber Yazılımı