Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
YÖK'ten Üniversitelere Yetki Kararı..!
YÖK'ten Üniversitelere Yetki Kararı..!
ÇOCUK MEDYASI KONFERANSI
ÇOCUK MEDYASI KONFERANSI
Haber Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 16:40 Bu haber 531 kez okundu
 
Mesleki Eğitim Şart..!
İstanbul Sanayi Odası’nın kasım ayı olağan toplantısında yeni eğitim modelinin sanayi açısından önemi ele alındı.
EĞİTİM Haberi
Mesleki Eğitim Şart..!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katıldığı toplantıda rekabet, bilim ve teknoloji odaklı eğitimin sanayi için şart olduğu vurgulandı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Kasım ayı olağan toplantısı ‘Rekabet, Bilim ve Teknoloji Odaklı Dünyada Yeni Eğitim Modeli Vizyonu’nun Sanayimiz Açısından Önemi’ konu başlığıyla gerçekleşti. Etkinliğe Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katıldı. Toplantıda rekabet, bilim ve teknoloji odaklı geliştirilen eğitim sisteminin sanayi için şart olduğunu aktaran İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, bu kapsamda mesleki eğitimin önemine dikkat çekti.

İSO MECLİSİ’NDEN URFALILAR’A GÖREV

Sanayinin, eğitim sisteminin yetiştirdiği insan gücüyle çalıştığına dikkat çeken Bahçıvan, bakanlığın açıkladığı 2023 Eğitim Vizyonu belgesindeki Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğitim-İstihdam-Üretim ilişkisinin güçlendirilmesi hedefinin, sanayiciler için hayati bir konu olduğuna değindi. Bahçıvan, “Çocukların mesleki eğilimlerine yönelik yeni bir yapının kurulacak olması, sanayi üretimimize büyük katkıda bulunacak” dedi. Öte yandan toplantı öncesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı yardımcılığına atanan Hasan Büyükdede’den boşalan İSO Meclis Başkanı yardımcılığı için de seçim gerçekleştirildi. Seçimde Serdar Urfalılar, İSO’nun yeni meclis başkan yardımcısı oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ziya selçuk, eğitime dair haberler, eğitimden haberler, mesleki eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı