Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
11 Üniversiteye Rektör Atanacak
11 Üniversiteye Rektör Atanacak
Tekstil Teknolojisi Alanında Nitelikli İş Gücü Yetişecek
Tekstil Teknolojisi Alanında Nitelikli İş Gücü Yetişecek
Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 18:44 Bu haber 611 kez okundu
 
Ödüller Sahiplerini Buldu
9. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.
EĞİTİM Haberi
Ödüller Sahiplerini Buldu

9. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması’ kapsamında yarışmaya katılan eserler arasından birinciler belli oldu.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirilen törende, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ve Yeşilay İzmir Şubesi temsilcileri ödül almaya hak kazanan öğrencilere ödüllerini takdim etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi,  Yeşilay İzmir Şubesi temsilcileri, ödül alan öğrencilerin öğretmenleri ve anne babalarının katıldığı ödül töreninde öğrencilerin heyecanı yüzlerinden okunuyordu.

2011 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılan ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması’nda öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak ve yeteneklerini keşfetmek hedefleniyor.

2011-2016 yılları arasında afiş, resim, karikatür, kompozisyon ve şiir alanlarında düzenlenen yarışmanın formatında 2017 yılında değişikliğe gidilerek başvurular, görsel ve edebi kategori olarak 2 ana dalda alındı.

Bu yıl görsel kategori alanında birincilik ödüllerini alan öğrenciler; Buca 80. Yıl Betontaş İlkokulundan Çağla Ekin Özer, Bornova Mediha Mahmut Bey Ortaokulundan İdil Yılmaz ve Bornova Anadolu Lisesinden Taylan Ilgaz Kaya oldu.

Edebi eser alanında ise birincilik ödüllerini; Bornova Batı Anadolu Çimento İlkokulundan Alime Eylül Bayhan, Ödemiş Özel Oluşum Ortaokulundan Melek Yaren Kılıçarslan ve Buca 85. Yıl Anadolu Lisesinden Aslınur Aydın aldı.

Yeşilay Cemiyeti İzmir Şubesine Teşekkür

Ödül töreninde söz alan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, bu başarının, öğrencilerin toplumsal yaralara yönelik hassasiyet göstermesi açısından çok değerli olduğunu vurguladı.

“Öğrencilerimizin bu tür çalışmalara gönüllü ve istekli olarak katılması bizleri gururlandırıyor. Bu çalışma, akademik başarının çok daha üstündedir. Yalnız kendini düşünen değil, başkalarını da düşünen, onların dertleriyle dertlenen, toplumdaki teknoloji ve madde bağımlılığı gibi bağımlılığın her türüne yönelik çözüm önerileri getiren öğrencilerimizin varlığı bizleri gelecek adına umutlandırıyor.  İzmir’deki 850 bin öğrencimiz arasından sıyrılarak buralara gelmek ve bu başarıya imza atmak takdire şayan bir olay. Çocuklarımıza verdikleri destekten dolayı hem anne babalarımıza hem de öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplumun ve gençlerin bağımlılık konusunda bilinçlendirilmesi ve onlara farkındalık kazandırılması adına yaptıkları çalışmalardan dolayı Yeşilay İzmir Şubesine teşekkürlerini sunan Yahşi, ödül alan tüm öğrencileri de tebrik etti.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim, eğitim haberleri, eğitimden haberler, meb, milli eğitim, İzmir, Ömer Yahşi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü,
Yorumlar
Haber Yazılımı