Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
 Eğitim İçin Her Şey’ 70 bin çocuğa ulaştı..!
Eğitim İçin Her Şey’ 70 bin çocuğa ulaştı..!
Bakan Selçuk;
Bakan Selçuk; "Bütün Hazırlıklarımız Bitti" dedi..!
Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 17:14 Bu haber 848 kez okundu
 
Öğretmen Yol Çizendir..!
Büyükçekmece Halk Eğitim Müdürlüğü’nde açılan Orantasyon eğitimi bugün başladı. Bir hafta sürecek olan eğitimin ardından katılımcılara sertifika verilecek. Eğitimi 10 yıldır müdürlük yapan Büyükçekmece Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Daştan verecek.
EĞİTİM Haberi
Öğretmen Yol Çizendir..!

Büyükçekmece Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Daştan, Halk Eğitimi Öğretmeni yol çizer, dikta etmez diyerek şöyle devam etti: ‘’İşimiz sadece göstermek, İyi bir eğitimci ve insansanız çizdiğiniz yolunu devamı muhakkak gelir.’’ Daştan, beden dilinin önemini vurgulayarak, ‘’Biz eğitimciler hiçbir öğrenciye fiziken dokunamayız. Bizim dokunmamız öğrenci üzerinde ters bir etki yaratabilir. Bunun için her zaman dikkat etmek önemlidir. Biz eğitimciler birer tiyatro oyuncusuna benzemeliyiz. Tiyatro insanın gülerken ağladığı yerdir işte öğretmenlikte budur. Sahnede gülerken ağlayan, ağlarken güldürendir. Bizde yaptığımız meslek icabı gereği dışardaki tüm sorunları sınıf kapısının girişinde bırakıp sahnede yerimizi almalıyız’’ dedi.

‘’İşimiz Doğru Yolu Göstermektir’’

Büyükçekmece Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Daştan, dil din, ırk ayırt etmeden eğitim vermek zorunda olduğunu belirterek, ‘’İnsanı olduğu gibi kabul etmek zorundayız. Halk eğitmeninin işi zihni veya fikri değiştirmek değil, doğru yolu göstermektir. Bunu yaparken de somurtkan olup ötekileştirme yaparak değil, kucaklayıcı olarak yapılmalıdır’’ ifadelerini kullandı.

Büyükçekmece Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Daştan, Halk Eğitim Merkezlerinde 3 bin 140 çeşit kursun olduğunu belirterek, ‘’Yeni bir kurs açılma talebi için de 15 kişinin bir araya gelip istenilen kurs için imza vermeleri dahilinde bizler de bu talep doğrultusunda halka ücretsiz bir şekilde kursu açıyoruz’’ dedi.

Orantasyon Nedir?

Orantasyon, yönlendirme, kılavuzluk etme anlamlarını taşıyan ve Fransızca orientation kelimesinin Türkçe karşılığıdır. Oryantasyon eğitimi ile işe veya organizasyona yeni başlayan çalışanların işin gerektirdiği tutum ve bilgileri edinmeleri, düşünsel veya bedensel becerileri kazanmaları, bu şekilde en kısa zamanda kendilerini önemli hissederek kuruma aidiyet hissinin oluşması, işe ve kuruma uyumlarının sağlanması amaçlanır. Orantasyon belgesi alan kişiler gerekli görüldüğü taktirde Halk Eğitim Merkezlerinde ders verme yetkisine sahip olurlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğretmen, Yol, Çizendir..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı