Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Sınava Uzmanlar Hazırlayacak
Sınava Uzmanlar Hazırlayacak
Ücretsiz Mutfak Akademisi İlgi Görüyor
Ücretsiz Mutfak Akademisi İlgi Görüyor
Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 18:29 Bu haber 256 kez okundu
 
Özel Çocuklara Özel Eğitim
Avukat Jülide Işıl Bağatur, öğretmenlere ve velilere yönelik “Özel Eğitim Hukuku” konusunda, Uzman Psikolog Selçuk Tokaç ise “Özel Gereksinimli Çocuklarda Cinsel Eğitim” konusunda seminer verdi.
EĞİTİM Haberi
Özel Çocuklara Özel Eğitim

Büyükçekmece Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği özel eğitim günleri Şehit Münir Alkan Fen Lisesinde gerçekleştirildi.

Avukat Jülide Işıl Bağatur öğretmenlere ve velilere yönelik seminer verdi. Seminere katılım yoğundu. “Özel Eğitim Hukuku” konusunda velileri bilgilendiren Bağatur, bu konunun önemine vurgu yaptı.

Uzman Psikolog Selçuk Tokaç “Özel Gereksinimli Çocuklarda Cinsel Eğitim” konulu semineri ile öğretmen ve velilerin karşısına geçti. Tokaç, özel çocukların özel eğitim alması gerektiğini belirtti.

Öğretim Üyesi Dr. Füsun Önal, Özel Eğitim Uzmanı Ali Atlı, Özel Eğitim Uzmanı Seda Karakaşoğlu ve Özel Eğitim Uzmanı Murat Koca’nın liderliğinde Özel Eğitimde Ergoterapi, Duyu Bütünleme Uygulamaları ve Disleksisi Olan Çocuklarda Öğretim Yöntem ve Teknikleri konularında atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Atölyelerin çalışmalarının ardından 100’ü aşkın öğretmene katılım belgesi verildi.

 

 

“Eksik Değil, Farklı”

Toplumumuzda özel eğitim gereksinimi olan bireylerin “eksik değil, farklı” oldukları anlayışıyla hareket eden ve bu anlayışın yaygınlaşmasını kendine vizyon edinmiş Büyükçekmece Rehberlik ve Araştırma Merkezi farklı yetersizlik türlerine sahip ve farklı gelişim düzeyindeki geniş yelpazede yer alan çocukların eğitiminde kalitenin arttırılabilmesi için çalışmalarını devam ettirmektedir.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, Çocuklara, Özel, Eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı