Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Nihat Aytürk’ten ‘Sanat Davranışı’ Semineri
Nihat Aytürk’ten ‘Sanat Davranışı’ Semineri
Öğretmen Yol Çizendir..!
Öğretmen Yol Çizendir..!
Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 12:03 Bu haber 761 kez okundu
 
Sefer Ergen, “Gülen Çocukların Olduğu Bir Okuluz”..!
Haydar Aslan İlk Öğretim Okulu’nda 8 ay misafir olan Beylikdüzü Büyükşehir İlkokulu güçlendirilmiş okullarına kavuştu. Beylikdüzü Büyükşehir İlkokulu Müdürü Sefer Ergen’i makamında ziyaret ederek misafirlik sürecini ve okulun yeni hali üzerine konuştuk.
- Haberi
Sefer Ergen, “Gülen Çocukların Olduğu Bir Okuluz”..!

 

Ergen, “Öğretmen Donanımında Çok İyiyiz”

Beylikdüzü Büyükşehir İlkokulu Müdürü Sefer Ergen, “Deprem güçlendirmesine giren okulumuzda elektrik, su, kalorifer tesisatları yenilendi hem de 8 nokta şiddetinde depreme dayanıklı hale geldi. Burası aynı zamanda devletin herhangi bir deprem anında ilk toplanma bölgelerinden biridir. Sadece okul olarak değil hastaların, yaşlıların ve çocukların doğal bir afet olması durumunda konulacağı bir yer olacak. Bunun dışında okulumuza İPKP tarafından asansör ve ek ikinci bir merdiven yapıldı. İki tane atölye derslik yapıldı” dedi.

“Özel Okullarla Rekabet Edebilecek Fiziki Koşullara Sahibiz”

Beylikdüzü ve İstanbul’un en donanımlı okullarından biriyiz diyen Beylikdüzü Büyükşehir İlkokulu Müdürü Ergen, “Atölyeleri, sanat evi, kodlama, ritim, jimnastik, folklor, drama sınıflarımız mevcut. Kurumumuz özel bir okulla rekabet edebilecek fiziki koşullara sahibiz. Öğretmen donanımı olarak da birçok kurumdan çok çok iyiyiz. Yani özel okullar bekliyor ki buradan birkaç öğretmen emekli olsa da biz alsak. O derece iyi öğretmenlere sahibiz. Bugün bir arkadaşımla sohbet ederken şu cümleyi kurdum, ‘her okul müdürü keşke şu çalışanım olmasa diyeceği anlar yaşar. Beni şuan bakan çağırıp dese ki öğretmenlerinden birini değiştireceğim dese hangisini verirsin diye sorsa iyi tam da fırsat oldu şu gitsin diyebileceğim hiçbir öğretmenim yok. Bunu da gururla söylüyorum. Hepsinin ayrı bir rengi var ve hepsinin tercih edilme nedeni var veliler tarafından. Beylikdüzü Büyükşehir İlkokulu olarak başarıyı yakalama nedenimiz donanımlı öğretmenlerimizden kaynaklı. Biz de onlara iyi dokunarak iyi yanlarını ortaya çıkardık. Huzurlu oldukları için bize de, veliye de, kendilerine de huzur verdiler. Samimi anlamda gülen çocukların olduğu bir okuluz” ifadelerini kullandı.

“Misafirlik döneminde sosyal faaliyetlerimizi azaltmadık”

Misafir olarak kaldığımız süre boyunca velilerimizde bir yılgınlık hissi uyandırmadık diyen Sefer Ergen, “Misafir gittiğimiz okulda öğlenci olarak eğitim verdik buna rağmen velilerimizin bizden korkmamasını sağladık. Bu büyük bir başarı, misal alternatif olan velilerimiz vardı başka okullara gidebilirlerdi ama gitmeyip bizimle bu mücadeleyi vermeyi tercih ettiler. Misafirlik döneminde sosyal faaliyetlerimizi, etkinliklerimizi azaltmadık. Ek kurslarımızı vermeye devam edip kulüp çalışmalarımıza duraksama yaşatmadık. Biz oraya Beylikdüzü Büyükşehir İlkokulu’nun ruhuyla gittik ve aynı şekilde geri geldik” şeklinde konuştu.

 

Beylikdüzü Büyükşehir İlkokulu Müdürü Sefer Ergen, “İlk bu okula atandığımda Milli Eğitim Müdürümüz Yafes Bakırcı’nın bir lafı olmuştu bize. Minik yazarlar projemiz vardı Yafes hocam sağ olsun o zaman okulumuza ziyarete geldi daha altıncı ayımızdaydık. Yafes hoca o zaman şöyle bir cümle kurdu: ‘Burası durgun bir göl tabiri caizse buraya bir damla damladı dalga dalga her yere yayıldı.’ Bu anlamda Beylikdüzü Büyükşehir İlkokulu’nun ruhu eminim ki biz nasıl diğer okulları örnek aldıysak onlar da bizi örnek alan çalışmaların içerisinde olduk” dedi.

 

Sefer Ergen son olarak Haydar Aslan İlk Öğretim Okulu Müdürü Remzi Tatar, idarecilerine, aile birliğine, öğretmenlerine teşekkür ederek şöyle devam etti: “Samimi bir şekilde hiçbir sorun yaşamadan bizi ağırladılar. Bir kardeş olarak da ayrıldık.  Bunu da başaran ender idarecilerdeniz. Buradan da tekrar etmiş olayım hepsine çok teşekkür ederim”

Kaynak: Editör: Nezir KARAYÜN
Etiketler: Beylikdüzü Büyükşehir İlkokulu, Haydar Aslan İlk Öğretim Okulu, Milli Eğitim Müdürümüz Yafes Bakırcı, Sefer Ergen, Beylikdüzü, öğrenci, veli, öğretmen, okul, ilkokul, deprem, güçlendirme, filaşhaber, starttv, yerelhaberler,
Yorumlar
Haber Yazılımı