Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Yarışması Yapıldı
TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Yarışması Yapıldı
Yazıcı’dan Kütüphaneler Haftası Mesajı
Yazıcı’dan Kütüphaneler Haftası Mesajı
Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 19:31 Bu haber 473 kez okundu
 
Sıfır Atık Sergisi Renkli Görüntülere Sahne Oldu
İzmirli öğrenciler ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında atıklardan birbirinden güzel binlerce ürün elde etti. Bu uzun çalışmanın meyvelerini de düzenlenen sergi ve defileyle görücüye çıkardı.
EĞİTİM Haberi
Sıfır Atık Sergisi Renkli Görüntülere Sahne Oldu

İzmirli öğrenciler ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında atıklardan birbirinden güzel binlerce ürün elde etti. Bu uzun çalışmanın meyvelerini de düzenlenen sergi ve defileyle görücüye çıkardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, İzmir Valiliği tarafından başlatılan ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında 150 okulun katılımıyla geri dönüşüm malzemeleri ile yapılan çalışmaların sergilendiği “Atma Dönüştür” sergisinde, renkli görüntüler ortaya çıktı.

İzmir’in tüm ilçelerinden yaklaşık olarak 150 okuldan öğrenciler, atıklardan geri dönüşüm ürünleri yaptı. İlk, orta ve lise öğrencilerinin bir araya geldiği proje kapsamında cam, gazete, plastik, karton, pet şişe, tuvalet kâğıdı, eski tava gibi malzemelerden çeşitli ürünler  elde edildi.  Bu proje kapsamında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen serginin açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ve öğrenciler gerçekleştirdi. Ayrıca öğrenciler, geri dönüşüm ürünlerinden tasarladıkları kıyafetler ile mini bir defile de gerçekleştirdi. Sergiye İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’nin yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Harun Yazar ile Mehmet Tahir Büdün, Şube Müdürü Selime Şentürk Doğramacı, Çevre Yönetim Şube Müdürü Kemal Kılıç katıldı. Bunun yanı sıra sergi açılışında birçok veli, öğrenci ve öğretmen de yer aldı

Öğrencilerde çevre bilinci oluşturmak, atık oluşumunu azaltmak, kaynakların verimli yönetimi ve çevre kirliliği konularında farkındalık yaratmak amacıyla oluşturulan proje kapsamında sergilenen çalışmaların hepsi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri tarafından cam, şişe, kâğıt gibi geri dönüşüm malzemelerinden yapıldı.

Dönüşüm Konusunda Yedi Bin Öğretmen, On Bin Öğrenci Eğitim Aldı

Sıfır Atık Projesi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirildiğini aktaran İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, “İzmir’de yaklaşık 7 bine yakın öğretmenimize bu konuda eğitim verdik ve 10 binin üzerinde öğrencimizin yapmış olduğu çalışmaları burada sergiliyoruz. Öğrencilerimizin ortaya çıkardıkları ürünler çok güzel. Hatta bizim hayallerimizin bile ötesine geçmişler. Hem velilerimiz, hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz burada bunun heyecanını yaşıyorlar. Ayrıca bu konuda farkındalık ve bilinç oluşturuyoruz. İzmir Sıfır Atık Projesi’nde en güzel ses verecek illerimizden biridir.” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: eğitim haberleri, eğitimden haberler, sıfır atık projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı