Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Bilim ve Sanat Merkezi’nden TÜBİTAK Bilim Fuarı
Bilim ve Sanat Merkezi’nden TÜBİTAK Bilim Fuarı
Dünya Şampiyonundan Sürpriz Ziyaret
Dünya Şampiyonundan Sürpriz Ziyaret
Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 17:17 Bu haber 719 kez okundu
 
Sosyal Etkinlik Modülü Eğitimleri
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyon Belgesinde yer alan “e-Portfolyo” ve “Okul Profili Değerlendirme” çalışmalarında da veri kaynağı olarak kullanılması planlanan e-okul sosyal etkinlik modülü eğitimleri Rize’de verildi
- Haberi
Sosyal Etkinlik Modülü Eğitimleri

Üç aşamada gerçekleştirilen eğitimler İl ve İlçe şube müdürleri, merkez ilçe ve daha sonra diğer ilçelerdeki resmi ve özel tüm ilkokul, ortaokul ve liselerin müdür yardımcılarının katılımıyla gerçekleşti. Eğitimler Bakanlığın Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Şube Müdürleri Suat BAYDAR ve Selman IŞIK tarafından verildi.

 

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI

 

Programın açılış konuşmasında konuşan Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak sosyal etkinlik uygulamalarının ve toplum hizmeti çalışmalarının öğrencinin Sosyo-Kültürel gelişimindeki önemine vurgu yaptı. KOÇAK, “Öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmek, yeni ilgi alanları oluşturmak, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri kazandırmak ve bunlara yönelik bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda olmak üzere sosyal etkinlikler ile toplum hizmeti çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bunların kayıt altına alınması amacıyla öğretim programlarının yanında Bakanlığımız sosyal etkinlik modülünü hayata geçirmiştir. Bilgiye ulaşma ve elde edilen bilgilerin beceriye dönüştürülerek günlük yaşamda işe yarayacak bir şekilde kullanılması için, eğitim sürecinde sosyal etkinliklere sık sık yer verilmesi gerekmektedir. Bu manada öğretmenlerimizin, ellerindeki müfredatı bir yol haritası olarak görmeleri ve öğrencilerin edindikleri bilgileri beceriye dönüştürebilmelerinin ortamlarını hazırlama amacı taşımalıdırlar” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yaşar Koçak, Sosyal Etkinlik Modülü, Eğitimler
Yorumlar
Haber Yazılımı