Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
LÖSEV Kahramanlarının Heyecanı
LÖSEV Kahramanlarının Heyecanı
Bilgi Evlerinin Sayısı Artacak
Bilgi Evlerinin Sayısı Artacak
Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 18:48 Bu haber 701 kez okundu
 
“Toplumun Tek Kurtuluşu Eğitimdir”
Samyeli Özel Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve Samyeli Engelsiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demir, eğitim kurumu ve yürüttükleri çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
EĞİTİM Haberi
“Toplumun Tek Kurtuluşu Eğitimdir”

Samyeli Özel Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demir, Adom Medya Start TV’ye konuşarak, yönetim kurulu başkanlığı yaptığı Samyeli Engelsiz Yaşam Derneği, Samyeli Özel Eğitim Kurumu ve yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

“Eğitimde En Yüksek Kaliteyi Hedefliyoruz”

Demir, “2010 yılında açılışını yaptığımız Samyeli Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışını gerçekleştirdikten sonra, fizik tedavilerini, otizmlilere, down sendromlulara ve engellilere yönelik eğitim programlarımızı yürütmeye başladık. Ailelerden ödenek almayıp devletin sağladığı imkanlar ile özel çocuklarımızı eğitiyoruz ki bu anayasal bir haktır. Uzun yıllardır Esenyurt çevresinde çalışmalarımızı sürdürdüğümüzden binlerce öğrenciye eğitim verdik. Şu anda bünyemizde bulunan ve çok geniş bir yaş aralığı içerisinde olan yaklaşık 400 öğrenciye haftanın 6 günü eğitim vermekteyiz. Öğretmen ve yardımcı personellerden oluşan 42 personel kadromuz, bu özel çocuklarımızı en yüksek kaliteyle eğitmek için ellerinden gelen tüm çabayı gösteriyorlar.

“Özel Çocukların Eğitime İhtiyacı Var”

Bazı özel günlere yönelik sosyal faaliyetler yapıyoruz, çocuklarımıza geziler ve konserler düzenledik. Bunun dışında geçen Ramazan Bayramında 20 bin bayramlık dağıttık. Sadece Esenyurt ile sınırlı kalmadık İstanbul’un ve Türkiye’nin dört bir tarafına ulaşarak özel çocuklarımızın gönüllerine dokunduk. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü gibi günlerde çocuklarımızı sevindirecek faaliyetler yürüterek onları mutlu etmeyi hedefliyoruz. Sadece özel günlerde değil yılın bazı günlerinde de çocuklarımıza kıyafet hediye edip onları sevindiriyoruz fakat bunların hepsinden öncelikli olarak bizim hedeflediğimiz ana husus, asıl derdimiz eğitimdir çünkü özel çocuklarımızın eğitime çok ihtiyacı var. Ülke olarak sıkıntılı günler geçiriyor olabiliriz ve böyle durumlardan kurtulmak için, toplumun tek kurtuluşu eğitimdir. Eğitimle koca bir toplumu cehaletten kurtarabiliriz. Biz de topluma yararlı olmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz, bu yüzden özel kardeşlerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamayı sağlayan eğitim bursumuzu da iki katına çıkarmayı düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: bahattin demir, samyeli özel eğitim kurumları, esenyurt, esenyurt haberleri, özel eğitim nedir, engellilere yönelik eğitim, eğitim haberleri, samyeli özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, samyeli engelsiz yaşam derneği, down sendromu nedir, otizm, adom m
Yorumlar
Haber Yazılımı