Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
YÖGEB projesi
YÖGEB projesi
Ödüllü ‘İnsan Hakları’ Çalışmaları
Ödüllü ‘İnsan Hakları’ Çalışmaları
Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 14:50 Bu haber 1897 kez okundu
 
What About Your Blue?
Ev sahipliğini ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION ALBESCU isimli okulun üstlendiği toplantıya İtalya, Portekiz, Polonya, İspanya, Letonya, Slovenya’dan da katılımcılar vardı.
EĞİTİM Haberi
What About Your Blue?

WHAT ABOUT YOUR BLUE?

Akçansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Romanya’da ortak projeler için buluştu.

 What About Your Blue? İsimli iyi örneklerin değişimine yönelik Erasmus projesinin koordinatörlüğünü yürüten Akçansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, diğer proje ortak okulları ile birlikte Romanya’da 4-6 Aralık’ta gerçekleşen toplantıya katıldı.

 

 Akçansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundan Türkçe Öğretmeni Özlem Güllü, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Firdevs Dıramalı Dildar ve okulun öğrencilerinden İpek Lâçin, Nehir Olgun ve Hilal Günay katıldı. Ev sahipliğini ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION ALBESCU isimli okulun üstlendiği toplantıya İtalya, Portekiz, Polonya, İspanya, Letonya, Slovenya’dan da katılımcılar vardı.

 

Proje’nin Amacı Nedir?

Bu projenin amacı; öğrencilerimizi su kaynaklarının verimli kullanımı konusundaki sorunlara duyarlı, araştıran ve çözüm üreten bireyler haline getirirken, çevremizdeki insanların da bu konuda ki farkındalık düzeylerini arttırmaktır. Bu amaç doğrultusunda 8 farklı ülkeden gelen katılımcılar kendi okullarında yürüttükleri yerel aktiviteler sonunda elde ettikleri öğrenci çalışmalarını bu toplantıda, uluslararası platformda sunma fırsatı buldular. Her ortak ülke su kirliliğine dikkat çekmek amacıyla öğrencilerin çektiği su manzaraları ya da su kirliliği fotoğraflarından oluşan bir fotoğraf sergisi oluşturuldu. Bunun yanı sıra öğrenciler içerisinde su temasının geçtiği bir sanat dalını seçip sunum yaptılar. Akçansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencileri ise Can Yücel’in “Su ve Ateş” isimli şiirini İngilizce olarak sundular. Projenin bu aktivitelerinin yanında ev sahibi okulun hazırladığı 3 günlük programa dâhil olduk. Ev sahibi okulun öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösteriler izlendi, yerel alanda faaliyet gösteren içme suyu üreten fabrika, hidroelektrik santralleri, su değirmenlerinin sergilendiği açık hava müzesi ziyaret edildi ve şelalenin olduğu bir doğal park gezildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İtalya, Portekiz, Polonya, İspanya, Letonya, Slovenya, türkiye, romanya, akçansa fatih sultan mehmet ortaokulu, yerelhaberim, filaşhaber, beylikdüzühaberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı