Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kut´ül Amare Zaferi Unutulmadı
Kut´ül Amare Zaferi Unutulmadı
Silivri’de ‘Popüler Bilim’ Konuşuldu
Silivri’de ‘Popüler Bilim’ Konuşuldu
Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 16:27 Bu haber 2426 kez okundu
 
WRO’da Türkiye Birincisi Oldular
İzmir de yapılan WRO Dünya Robot Olimpiyatı 5. Türkiye Turnuvası’nda İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi Robot Takımı, wedo kurallı klasman kategorisinde Türkiye birincisi oldu.
EĞİTİM Haberi
WRO’da Türkiye Birincisi Oldular

İzmir de yapılan WRO Dünya Robot Olimpiyatı 5. Türkiye Turnuvası’nda İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi Robot Takımı, wedo kurallı klasman kategorisinde Türkiye birincisi oldu.  Aynı yarışmanın kurallı gençler kategorisinde ise Robistim takımı ikincilik elde etti.  Bu derecelerle iki takım da 1-4 Ağustos 2019 tarihleri arasında Danimarka’da yapılacak WRO Dünya Robot Olimpiyatı Friendship Invitational turnuvasında katılma hakkı kazandı.

 Futbol kategorisinde ise Robistim FC takımı üçüncü sıradaydı. Diğer wedo takımı olan Muhteşem Üçlü ise bu kategoride İstanbul BİLSEM’in kupa kazanan dördüncü takımı oldu.  İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi robot takımı 4 kupa ile turnuvanın en çok kupa kazanan takımı unvanını elde etti.

WRO Dünya Robot Olimpiyatları

2004 yılında birkaç Asya ülkesinde başlayan, 15 yılda dünyada 65?in üzerinde ülkede 70 binin üzerinde öğrencinin katılımıyla küresel bir oluşuma dönüşen Dünya Robot Olimpiyatı (World Robot Olympiad - WRO) dünyanın dört bir yanından çocuk ve genci bu yıl akıllı şehirler teması altında birleştiriyor.

WRO Dünya Robot Olimpiyatları ilkokuldan üniversiteye dünyanın her yerinde tüm öğrencilerin fikir üretme ve problem çözme gibi yeteneklerini düşündürücü ve eğitici robot turnuvaları ve aktiviteleri düzenleyerek geliştirmeyi hedeflemekte.

Türkiye’de beşinci kez düzenlenen Dünya Robot Olimpiyatına ülkemizin 24 şehrinden 206 takım ve 579 öğrenci katıldı. Öğrenciler, proje temelli olan açık klasmanında akıllı şehirler teması kapsamında geliştirdikleri robotik çözüm önerilerini sunarken, diğer genç bilim kahramanları kurallı klasmanda masa üzerinde kendilerine verilen hedeflere çözüm geliştirebilecek robotlar tasarlayıp programladılar. Futbol klasmanında ise kendi tasarladıkları otonom robotlarına futbol oynatmanın heyecanını yaşadılar.

İstanbul BİLSEM robot takımı Robistim, WRO Türkiye Turnuvalarında önceki yıllarda 3 yıl üst üste Türkiye birincisi olarak ülkemizi Katar, Hindistan ve Kostarika da yapılan WRO Dünya Robot Olimpiyatı finallerinde temsil etmişti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir, WRO Dünya Robot Olimpiyatı, Türkiye Turnuvası, İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi, Robot Takımları, wedo kurallı klasman kategorisi, Türkiye birincileri, İstanbul milli eğitim müdürlüğü, bilsem, eğitimden haberler,
Yorumlar
Haber Yazılımı