Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

Erkekler Bol Bol Domates Yiyecek!

En Havalı Kareler!

En Havalı Kareler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Modern Eğitim Kolejine Madalyalar Yağdı..!
Modern Eğitim Kolejine Madalyalar Yağdı..!
Veli Akademileri Başladı..!
Veli Akademileri Başladı..!
Haber Detayı
14 Aralık 2018 - Cuma 12:35 Bu haber 759 kez okundu
 
Yeni Bilişim Hizmetlerine Büyük İlgi..!
Millî Eğitim Bakanlığının, e-Devlet üzerinden sunduğu yeni bilişim hizmetlerinden bu yıl 35 milyon 863 bin kez yararlanıldı.
EĞİTİM Haberi
Yeni Bilişim Hizmetlerine Büyük İlgi..!

Türkiye´de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde kayıtlı yaklaşık 18 milyon öğrenci eğitim görüyor. Millî Eğitim Bakanlığı, öğrenci, veli ve öğretmenlere her türlü hizmete yönelik iş ve işlemleri elektronik ortamda gerçekleştiriyor. Bu kapsamda, e-Okul, MEBBİS, Doküman Yönetim Sistemi (DYS), e-Yaygın, Açık Öğretim Kurumları, e-Personel gibi farklı sistemleri kullanan Bakanlık, bu hizmetlere erişimi kolaylaştırmak için yeni iyileştirmeler yapıyor. 
 
Bakanlık, bu kapsamda elektronik ortamda sunduğu hizmetlerin e-Devlet ile entegrasyonu için 2018´de 11 yeni hizmeti daha e-Devlet üzerinden vermeye başladı. Millî Eğitim Bakanlığı, 2018´de "Bireysel Okur Yazarlık Belgesi Doğrulama, Bireysel Okur Yazarlık Belgesi Sorgulama, Çırak Öğrenci Devamsızlık Bilgileri Sorgulama, e-Dilekçe Sorgulama, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama, İletişim Merkezi Başvuru Sonucu Sorgulama, Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu Kurs Başarı veya Yetki Belgesi Doğrulama, Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu Kurs Başarı veya Yetki Belgesi Sorgulama, Özel Okul Öğretim Desteği Sorgulama, Ücretli Öğretmenlik Başvurusu, Araştırma, Yarışma ve Sosyal Etkinlikler İzin Projesi ve Yaygın Eğitim Sertifika Belgesi Doğrulama" olmak üzere 11 hizmetini daha e-Devlet üzerinden sunmaya başladı.
 
Böylece Millî Eğitim Bakanlığının e-Devlet üzerinden sunduğu hizmet sayısı 33´e çıktı. Millî Eğitim Bakanlığının, e-Devlet üzerinden sunduğu yeni hizmetlerden sadece 2018´de 35 milyon 863 bin kez yararlanıldı. Millî Eğitim Bakanlığının bilişim sistemleri, 1 milyonun üzerinde personel, özel kurumlar dahil olmak üzere 74 bin kurum, 18 milyon öğrenci ve veli tarafından kullanılıyor.   
Kaynak: Meb.gov.tr
Kaynak: Editör:
Etiketler: eğitimden haberler, bilişim teknolojileri, eğitime dair, meb, ziya selçuk,
Yorumlar
Haber Yazılımı