Anne Baba Olmadan Önce Bu Testleri Yaptırın!

Anne Baba Olmadan Önce Bu Testleri Yaptırın!

Kan Şekerini Yükselten 10 Hata!

Kan Şekerini Yükselten 10 Hata!

Akciğer Kanserinin Tedavisinde   3 Önemli Gelişme!

Akciğer Kanserinin Tedavisinde 3 Önemli Gelişme!

Öksürüğe Karşı Etkili 8 Öneri!

Öksürüğe Karşı Etkili 8 Öneri!

Pankreas Kanseri Riskini Artıran 5 Etken

Pankreas Kanseri Riskini Artıran 5 Etken

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Beylikdüzü’müzü Eğitimde Marka Haline Getiren Okul Müdürü
Beylikdüzü’müzü Eğitimde Marka Haline Getiren Okul Müdürü
100 Milyona Ulaşan Aşı Seferberliği
100 Milyona Ulaşan Aşı Seferberliği
Haber Detayı
28 Eylül 2021 - Salı 13:28 Bu haber 363 kez okundu
 
Balık Demek, Sağlık Demek
Türkiye Deniz Canlıları Müzesi Deniz Üniversitesi Gibi
SAĞLIK Haberi
Balık Demek, Sağlık Demek

Balıkçı Kenan: Reçeteye Yazılan En İyi İlaç Balık

 

Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ne Ziyaretçi Akını

 

Türkiye Deniz Canlıları Müzesi Her Hafta Binlerce Ziyaretçiyi Ağırlıyor 

 

Türkiye Deniz Canlıları Müzesi Deniz Üniversitesi Gibi

 

 

Büyük, küçük herkesin yoğun ilgi gösterdiği Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ne ziyaretçi akını devam ediyor. Esenyurt Mehmet Altun öğrenci yurdu hocaları ve öğrencileri müzeyi ziyaret etti. Yeni sezonun bol ve bereketli geçmesi içinde dua eden hocalar böyle eşsiz müzeyi Türkiye’ye kazandırdığı için müze kurucusu Balıkçı Kenan’a teşekkür etti. 

 

Beylikdüzü Balıkçı Kenan Tesisleri’nde bulunan ve girişi ücretsiz olan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi hafız ve hocaları ağırladı. İçerisinde bin 500’ün üzerinde deniz canlısının bulunduğu müzeye ilgi yoğun. Ziyaret sırasında dev köpek balıkları, vatozlar ve orkinosları gören öğrenciler mumya balıklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 

Denizler Birer Maden

 

Denizlerimizin kıymetini bilmemiz gerektiğinin altını çizen müze kurucusu ve ünlü balıkçı Balıkçı Kenan: “Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ne dünyadan ve ülkemizden yoğun ilgi var. Özellikle gençlerimiz burada bulunan köpekbalıklarını, kılıçbalıklarını, dev vatozları görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Denizler bizlerin ekmeden biçtiğimiz tarlalarımız. Bu tarlalar bizden hiç bir şey istemiyor. Karşılığında binlerce çeşit balık veriyor. Bizim yapmamız gereken tek şey ise denizlerimize evimiz gibi temiz bakmak. Müzemizi halkımıza kazandırdık. Denizin ne kadar değerli bir yer olduğunu bilmeleri için balıkları mumyaladık. Bu madene özen gösterelim. Temiz tutalım” dedi. 

 

En İyi Reçete Balık

 

Balık mevsiminin açıldığını bu yıl bol ve bereketli geçeceğini tahmin eden usta balıkçı Balıkçı Kenan: “Hastalık mevsimine girdik. Hastalığın şifa kaynağı balık. Çünkü içinde hiç bir katkı maddesi yok. Doğal ilaç. En iyi reçete bu aylarda balık. Eczaneden acı ilaç almaya gerek yok. Haftada en az iki defa balık yiyin” şeklinde konuştu. 

 

Balık Demek, Sağlık Demek

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin en iyi yolu balık olduğunu söyleyen Balıkçı Kenan: “Hastalık mevsimindeyiz. Özellikle grip salgını başladı. Bağışıklık sistemimizi güçlendirecek en doğal şey balık. İçinde katkı maddesi yok. Doğal antibiyotik. Balık mevsimindeyiz. Fiyatlarda uygun. Halkımıza önerim hangi balık bolsa onu tercih etsinler. Birgün tava, birgün ızgara, birgün haşlama. Balığı çeşit, çeşit farklı, farklı yiyebilirler. Özellikle çocuklarımıza bol bol balık yedirelim. Balık demek sağlık demek” ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: beylikdüzü, balıkçı Kenan, Kenan balcı, Türkiye deniz canlıları müzesi, Esenyurt Mehmet Altun öğrenci yurdu, mumyalanmış balık, balık mumyası, mumya, doğal antibiyotik, balık yemenin faydaları, balık çeşitleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı