Anne Baba Olmadan Önce Bu Testleri Yaptırın!

Anne Baba Olmadan Önce Bu Testleri Yaptırın!

Kan Şekerini Yükselten 10 Hata!

Kan Şekerini Yükselten 10 Hata!

Akciğer Kanserinin Tedavisinde   3 Önemli Gelişme!

Akciğer Kanserinin Tedavisinde 3 Önemli Gelişme!

Öksürüğe Karşı Etkili 8 Öneri!

Öksürüğe Karşı Etkili 8 Öneri!

Pankreas Kanseri Riskini Artıran 5 Etken

Pankreas Kanseri Riskini Artıran 5 Etken

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
5 Adımda ‘Mutlu Yaşam’ Önerileri
5 Adımda ‘Mutlu Yaşam’ Önerileri
MEB'de Ziya Selçuk Dönemi'nden Geriye Sadece
MEB'de Ziya Selçuk Dönemi'nden Geriye Sadece "Pergel" mi Kaldı..?
Haber Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 17:29 Bu haber 311 kez okundu
 
Hem Eğitimde Hem de Teknofest’te Birinci
Başarılarıyla gündemden düşmeyen Beylikdüzü Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi yeni bir başarıya imza atarak Türkiye birincisi oldu.
EĞİTİM Haberi
Hem Eğitimde Hem de Teknofest’te Birinci

Hem Eğitimde Hem de Teknofest’te Birinci

Okuldaki Eğitim Birincilik Getirdi

Ödülünü Cumhurbaşkanı’ndan aldı

Başarılarıyla gündemden düşmeyen Beylikdüzü Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi yeni bir başarıya imza atarak Türkiye birincisi oldu.

Teknofest’te biyoteknoloji ve inovasyon dalında, lise düzeyinde Türkiye birincisi olan Beylikdüzü Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ege Çalışkan, başarılı çalışmasıyla okulunun yüz akı oldu.  Bulaşıcılığı arttıran Koronavirus (SARS-Cov-2) mutasyonlarının tahmini konulu projesiyle, çeşitli veri analizi ve kod kullanarak tehlikeli olan SARS Cov-2 mutasyon ve yazılımları belirleyen bir sistem tasarlayan yazılım üreten Çalışkan, 81 il ve 11 ülkeden,  44.912 takimin katıldığı Teknofest’te 200 bin başvuru, 13 bin finalist arasında birinci seçilerek ödülünü Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar beraberliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

“Amacımız Daha Fazla Birinciliklere İmza Atmak”

 Öğrencisinin başarısıyla gurur duyduğunu dile getiren ve okul olarak daha çok başarılara imza atacaklarını belirten Beylikdüzü Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi müdürü Uzman Öğretmen Yılmaz Yıldırım; “Teknofest’te okulumuzu temsil eden ve 13 bin finalist arasından Türkiye birincisi olan 10. sınıf öğrencimiz Ege Çalışkan’ı tebrik ediyor, başarılarından dolayı kendisiyle gurur duyuyorum. Amacımız daha çok öğrenciyle, daha fazla birinciliklere imza atmak. Bunun için hangi öğrencinin hangi alanda yetenekli olduğuna dair analiz yaparak, bu analizler sonucunda çocukların eğitimlerine yön verip yetenekleri doğrultusunda başarılı olmalarını sağlıyoruz. Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim müdürümüz Yafes Bakırcı ve İlçe Kaymakamımız Dr. Mustafa Altınpınar’ın çok büyük destekleri oldu, desteklerinden dolayı onlara teşekkür ediyorum” dedi.

Dynamic Education Club

Okulun başarısını ve öğrencilerin gelişimi için uyguladıkları yeni bir projeyi anlatan Yıldırım; “Dynamic Education Club kursumuz ile dokuz öğrencimize yapay zekâ, robotik kodlama ve yabancı diller alanlarında eğitim veriyoruz. Yabancı diller kursumuzda şimdilik İngilizce ve Almanca var ama ilerleyen zamanlarda Rusça, Arapça ve Çinceyi eklemeyi düşünüyoruz. Öğrencilerimizin gelişimi ve başarısı için büyük bir sevgiyle görevimizi yerine getiriyoruz.

“Bizim İçin Büyük Bir Şans”

Bölgemizin en köklü okulu ve ilk proje okulu olmamız bizim için büyük bir şans. Okulumuz çok başarılı öğrencilere sahip, okulumuzun idari kadrosu çok başarılı ve kaliteli, bunun en büyük kanıtı da öğrencilerimiz. Öğretmenlerimiz öğrencilerini kendi çocukları gibi görüp, severek işlerini aşkla yapıyorlar. Okul aile birliğimiz saygın ve kaliteli velilerimizden oluşuyor. Okulumuzun bu denli başarılı olmasında en büyük katkıyı sağlayan öğretmenlerimizi de tebrik ediyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: teknofest, beylikdüzü büyükşehir Hüseyin yıldız Anadolu lisesi, ege çalışkan, yılmaz yıldırım, dynamic education club, teknofest biyoteknoloji ve inovasyon birincisi, aziz Sancar, recep Tayyip Erdoğan, teknofest ödül kategorileri, yafes bakırcı, Mustafa altınpınar,
Yorumlar
Haber Yazılımı