Masallarla Ailede İşbirliği ve Desteğin Önemi

Masallarla Ailede İşbirliği ve Desteğin Önemi

Özel Eğitim Kurumlarında Salgın Süreci

Özel Eğitim Kurumlarında Salgın Süreci

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Diyetisyenden Uzun Yaşam Tarifi

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

Bu Emojiler Yasaklanıyor!

BMW

BMW'ye Fena Cevap!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
EYT Masaya Yatırılıyor…
EYT Masaya Yatırılıyor…
SGK Borçlarınızı Yapılandırdınız mı?
SGK Borçlarınızı Yapılandırdınız mı?
Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 10:19 Bu haber 1346 kez okundu
 
İMKB Ortaokulundan Aktif Ol Mutlu Ol Projesi
Beylikdüzü İMKB Ortaokulu öğrenci, öğretmen, veli ve okul idaresi işbirliği ile gerçekleştirdiği Erasmus projesiyle göz doldurdu.
EĞİTİM Haberi
İMKB Ortaokulundan Aktif Ol Mutlu Ol Projesi

IMKB Ortaokulu Aktif ve Mutlu

 

Beylikdüzü İMKB Ortaokulu öğrenci, öğretmen, veli ve okul idaresi işbirliği ile gerçekleştirdiği  projesiyle göz doldurdu.

 

Beylikdüzü İMKB Ortaokulu öğrenci, öğretmen, veli ve okul idaresi işbirliği ile gerçekleştirdiği Erasmus+ projesi ile ilgili  gazetemize bilgi veren okul müdür yardımcısı ve proje yöneticisi Aynur Ay Güncü, “Beylikdüzü İMKB Ortaokulu, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Erasmus+ Ana Eylem 2 Okul Eğitimi Stratejik Okul Ortaklıkları kapsamında 2020-1-DE03-KA229-077137-3 nolu ‘’Be A.C.T.I.V.E, Be HAPPY’’ isimli Türkiye, Almanya, Hırvatistan, İspanya, İsveç ve Litvanya ortaklı  projesini yürütmeye başladı. Proje 2020-2022 yılları arasında yürütülecek.

‘’A.C.T.I.V.E’’ kelimesinin harfleri ise projenin içeriğini oluşturuyor. Action (Topluma Hizmet), Culture (Kültür), Teamwork (Takım Çalışması), Inspiration (İlham, Sağlıklı Beslenme), Vitality (Canlılık, Doğa Sporları), Exercise (Spor).

 

DİJİTAL BECERİLERİNİ GELİŞTİRECEKLER

Teknolojinin hayatımıza direkt olarak girdiği şu günlerde, bu proje ile çocukların ruhsal sağlığını destekleyecek, onları aktif kılacak çeşitli etkinliklerle onlara online ve offline stratejileri öğreterek onların dijital becerilerini geliştirmeleri sağlanacaktır.

TÜRK KÜLTÜRÜNÜ ANLATTIK

Çocuklar; Topluma Hizmet grubu ile topluma hizmet eden faaliyetlerde bulunuyor, Kültür grubu ile Türk Kültürünü diğer ortak ülkelere tanıtıyor, Takım Çalışması ve Spor grubu ile bir olmayı ve birlikte olmayı öğreniyor, İlham ve Sağlıklı Beslenme grubu ile zararlı yiyeceklere karşı bilinçlenip, doğadaki ilham veren yaşamları keşfediyor, Canlılık ve Doğa Sporları grubu ile çocukları doğa ile buluşturuyorlar.

 

AKTİF OL, MUTLU OL

Coronavirüs sebebi ile çocuklarımızın ekranlara kilitlendiği şu günlerde onlara aktif olmayı hatırlatan bu projenin varlığından veliler ve öğretmenler oldukça memnun. Projenin aktif yürütücüsü öğretmenler, öğrenciler ile gerekli önlemler alınarak gerek yüz yüze gerek online etkinliklerle buluşuyor. ‘’Aktif ol, Mutlu ol’’ Proje sloganımız ile herkesin aktif olmaya daha çok ihtiyaç duyduğu şu günlerde bizlere de ilham olmasını dileriz.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erasmus projeleri, beylikdüzü okulları, eğitim haberleri, beylikdüzü imkb
Yorumlar
Haber Yazılımı