Kan Şekerini Yükselten 10 Hata!

Kan Şekerini Yükselten 10 Hata!

Akciğer Kanserinin Tedavisinde   3 Önemli Gelişme!

Akciğer Kanserinin Tedavisinde 3 Önemli Gelişme!

Öksürüğe Karşı Etkili 8 Öneri!

Öksürüğe Karşı Etkili 8 Öneri!

Pankreas Kanseri Riskini Artıran 5 Etken

Pankreas Kanseri Riskini Artıran 5 Etken

Hamilelikte 9 Sonbahar Önlemi!

Hamilelikte 9 Sonbahar Önlemi!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Çocuklar Okula, Büyükler Spora
Çocuklar Okula, Büyükler Spora
Vali Yerlikaya, ziyaret etti
Vali Yerlikaya, ziyaret etti
Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 12:33 Bu haber 2059 kez okundu
 
Süslüyüz, Özgürüz, Bisikletliyiz
“Süslüyüz, Özgürüz, Bisikletliyiz” mottosuyla en güzel elbiselerini giyip süslü bisikletleri ile Bağlantı harekete destek oldu.
SPOR Haberi
Süslüyüz, Özgürüz, Bisikletliyiz

 

Süslüyüz, Özgürüz, Bisikletliyiz

 

Kadınların toplumda görünürlüğüne ve “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü” ne dikkat çekmek adına düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turunun bu yıl ki adreslerinden biri Beylikdüzü oldu.  7.si düzenlenen tur, 115 şehir ve 14 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleşirken bu yıl Beylikdüzü’nün kadınları “Süslüyüz, Özgürüz, Bisikletliyiz” mottosuyla en güzel elbiselerini giyip süslü bisikletleri ile harekete destek oldu.

 

İlk kez 2013 yılında başlayan ve “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü” ne dikkat çekmek adına düzenlenen “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” etkinliği kapsamında Beylikdüzülü kadınlar farkındalık için pedal çevirdi. Birbirinden renkli bisikletlerle keyifli görüntülerin ortaya çıktığı etkinliğin organizatörü Özge Kaplan, Beylikdüzü Belediyesi ile oldukça güzel bir işbirliği yaptıklarına dikkat çekti. Etkinlik kapsamında konuşma yapan Beylikdüzü Belediyesi Meclis 1.Başkanvekili Serdal Mumcu ise, Beylikdüzü Belediyesi tarafından bisiklet kullanıcıları için planlanan yeni projeler olduğunu hatırlatarak, farkındalık yaratan bu etkinliğe katılan herkese teşekkürlerini sundu. 

 

“Kadın, toplumda görünür olduğu sürece o toplum nefes alır”

 

Birbirinden süslü bisikletlere coşkulu müziklerin eşlik ettiği,  Sezen Aksu Parkı’ndan Yaşam Vadisi’ne kadar uzanan tur oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Başlangıç noktasında basın açıklaması yapan Organizatör Özge Kaplan, “Biz de dünyanın birçok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Buna dikkat çekebilmek amacıyla süslendik ve bisikletimizle yollara çıktık. “Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu” diyoruz. Bugün yollarda araç gürültüsü değil bizim kahkahalarımız olacak. Kadın ve erkeklerin bu toplumda aynı haklara, yükümlülüklere sahip olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Kadın, toplumda görünür olduğu sürece o toplum nefes alır. Kadın korkmadan yollarda olmalı, toplumun her alanında ‘var’ olmalı. Çünkü bisiklete saygı, kadına saygı, kadın bisikletliye saygı istiyoruz… İşte bu yüzden buradayız!” ifadelerini kullandı.

 

Bisiklet parkurlarında hedef 10000 metre

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın selam ve sevgilerini getirdiğini belirterek sözlerine başlayan Beylikdüzü Belediyesi Meclis 1.Başkanvekili Serdal Mumcu, “Beylikdüzü Belediyesi olarak Beylikdüzü’nde yaşayan her insanın yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı kendimize görev bildik. Şu an da 6000 metre olan bisiklet sürüş parkurumuz yakında 8000 metreye çıkacak. Hedefimiz 10000 metrenin üzerine çıkarmak. Çok yakın bir zamanda bu parkurlarımızda birlikte pedal çevireceğiz. ‘Kadın sokağa inerse dünya değişir’ sözü çok doğru bir söz. Kadın elini attığı her şeyi gerçekten güzelleştirir ve bizler de bunun bilinciyle hareket ediyoruz. Bu sebeple bundan sonraki bütün çalışmalarımızda trafikten az, genelde bisiklet ve yürüyüş alanların çok olduğu üretimler göreceksiniz. Hep birlikte mutlu olmak adına güzel şeylerin altına imza atacağız. Bu sebeple tekrardan verdiğiniz emek ve yarattığınız farkındalık için hepinize teşekkür ediyorum” diyerek Özge Kaplan’a hediye ve çiçeğini takdim etti. Konuşmaların ardından DJ performansı ile etkinliğe katılanlar doyasıya dans edip eğlendi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: süslü kadınlar, beylikdüzü belediyesi, mehmet murat çalık, serdar mumcu, bisiklet turnuvaları, kadılar bisiklet turnuvası, beylikdüzü habeleri, kadınlar, sezen aksu parkı, yaşam vadisi, Dünya Otomobilsiz Kentler Günü, Özge Kaplan
Yorumlar
Haber Yazılımı