Renkli Beslen Hücrelerini Koru

Renkli Beslen Hücrelerini Koru

5 Adımda ‘Mutlu Yaşam’ Önerileri

5 Adımda ‘Mutlu Yaşam’ Önerileri

Çocuklarda Anne Bağımlılığına Karşı 7 Altın Öneri!

Çocuklarda Anne Bağımlılığına Karşı 7 Altın Öneri!

Masa Başı Çalışanlarını Tehdit Eden 6 Hastalık!

Masa Başı Çalışanlarını Tehdit Eden 6 Hastalık!

Covıd-19 Mu? Klima Hastalığı Mı?

Covıd-19 Mu? Klima Hastalığı Mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ramazan’da Kalbi Yoran 10 Önemli Hata!
Ramazan’da Kalbi Yoran 10 Önemli Hata!
Pandemide Unutkanlığımız Arttı!
Pandemide Unutkanlığımız Arttı!
Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 15:13 Bu haber 534 kez okundu
 
“Üretim Gücümüzü Her Geçen Gün Artıracağız”
Silivri Belediyesi, yaptığı çalışmalarla çiftçinin ve üreticinin yanında olmaya devam ediyor. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, küçük ölçekli hayvan yetiştiricilerinin kaliteli kaba yem ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 75 dönüm araziye silajlık mısır ekimi gerçekleştirdi. Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yılmaz, “Silivri’de tarımı ve hayvancılığı desteklemeye ve inatla “Tarım Kenti Silivri” demeye devam edeceğiz.” dedi.
EKONOMİ Haberi
“Üretim Gücümüzü Her Geçen Gün Artıracağız”

75 Dönüm Araziye Silajlık Mısır Ekimi Yapıldı

Silivri Belediyesi, yaptığı çalışmalarla çiftçinin ve üreticinin yanında olmaya devam ediyor. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, küçük ölçekli hayvan yetiştiricilerinin kaliteli kaba yem ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 75 dönüm araziye silajlık mısır ekimi gerçekleştirdi. Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yılmaz, “Silivri’de tarımı ve hayvancılığı desteklemeye ve inatla “Tarım Kenti Silivri” demeye devam edeceğiz.” dedi.

Silivri Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, hayvancılıkla uğraşan çiftçilere destek olmak amacıyla yaklaşık 75 dönüm araziye silajlık mısır ekimi gerçekleştirdi. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatı ile büyük bir titizlikle yapılan silajlık mısır ekiminden yaklaşık 400 ton kaliteli kaba yem elde edilmesi planlanıyor. Hasat edilecek 400 ton ürün, 500 kilogramlık paketler haline getirilerek, 800 küçük ölçekli hayvan yetiştiricisine ücretsiz olarak dağıtılacak. Üretilen silajlık mısır sayesinde aile işletmelerinin yem maliyetlerinin önemli ölçüde azaltılması hedefleniyor. 

Silivri Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünü ziyaret ederek, yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Volkan Yılmaz, ziyareti esnasında bölgede hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşlarla sohbet etti. Silajlık mısır ekimi hakkında üreticileri bilgilendiren Başkan Yılmaz aynı zamanda ilçe merkezinde açılacak hayvan satış yeri ile ilgili yapılan çalışmaları da anlattı. Üreticiler, hizmetleri nedeniyle Başkan Yılmaz’a teşekkür etti.

“Üretim Gücümüzü Her Geçen Gün Artıracağız”

Silajlık mısır ekimi çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, “İlçemizde tarımı, tarımsal üretimi, çiftçiyi, hayvancıyı desteklemek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Silivri Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü olarak; üreticilerimizin kaba yem ihtiyacını karşılamak amacıyla, yaklaşık 75 dönümlük bir araziye silajlık mısır ekmiş durumdayız. Bu ekimden yaklaşık 400 ton mısır elde etmeyi planlıyoruz. Hasat edilen ürünleri 500 kiloluk paketler haline getirerek, küçük ölçekli üreticilerimize ücretsiz olarak dağıtmayı hedefliyoruz. Böylece üreticilerimizin yem maliyeti yükünü azaltmış olacağız. Biz tarımı ve hayvancılığı desteklemeye ve inatla “Tarım Kenti Silivri” demeye devam edeceğiz. Silivri’mizde tarımla ve hayvancılıkla uğraşan hemşehrilerimizin yanında olarak, üretim gücümüzü her geçen gün daha da artıracağız. Silivri için üretmeye, Türkiye için geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Silivri belediyesi, volkan yılmaz, akp, tarım ve hayvancılık, çiftçi destekleri, Türkiye üretim gücü, tarım faaliyetleri, tarım il müdürlüğü, tarım bakanı, tarım haberleri, Silivri haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı